Bár a napokban nagytakarítást rendeztek az állami társaságok igazgatóságaiban és felügyelőbizottságaiban, a Heti Válasz számításai szerint még ezután is 65 szabad demokrata delegált maradt a közcégeknél, illetve – kormánydelegáltként – a fejlesztési tanácsok egy-egy főhelyén.
A szabad demokratákat új pozíciókkal is megkínálták: nemrég például az a Kamarás Miklós lett a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. vezérigazgatója, aki a rendszerváltás előtt az Építőgépgyártó Vállalat egyik leánycégénél még Kuncze Gábort foglalkoztatta, később pedig a majdani SZDSZ-elnök üzlettársává vált a Tallér Kft.-ben. Az állam fizetési listáján felülreprezentáltak a Kuncze- és a Kóka-korszak káderei, azonban székében maradhatott a Retkes Attila-féle új ügyvivői testület négy tagja is, mégpedig Ikvai-Szabó Imre, Molnár Margit, Skaliczky Andrea és Varga Győző. A sukorói óriáskaszinó-projekt földcseréjét az MNV nevében menedzselő Császy Zsolt szintén SZDSZ-esként „ragadt benn” a rendszerben – írja a hetilap.
A volt szabad demokrata káderek közül Csepeli György, a gazdasági tárca egykori közpolitikai igazgatója a Magyar Posta igazgatóságában található, Csillag István volt gazdasági miniszter pedig igazgató-elnök a Magyar Exporthitel Biztosítónál, és ugyanilyen posztot tölt be a Magyar Export-Import Banknál. Kóka János menyasszonya, Szandrocha Kamilla osztályvezető az ITD Hungary Nonprofit Közhasznú Zrt.-nél. T. Asztalos Ildikó, az SZDSZ volt borsodi elnöke az Észak-magyarországi Regionális Fejlesztési Tanács tagja. (Ismeretes, hogy T. Asztalos és hét társa ellen magánokirat-hamisítás miatt vádat emelt az ügyészség a párt 2007-es tisztújításán történt visszaélések kapcsán.) Baky György Veszprém megyei SZDSZ-alelnök a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács társelnöke, emellett pedig a MÁV Vagon Kft. felügyelőbizottsági tagja; Büky Dorottya volt szabad demokrata parlamenti képviselő pedig a MÁV Zrt. kommunikációs igazgatója. (A listán azok a delegált is szerepelnek, akik az elmúlt hetekben búcsút intettek anyapártjuknak, hiszen egykor őket is „SZDSZ-kontóra” juttatták állami pozíciókba.)
A tiszások túlnyomó többsége sem akar kétpárti parlamentet
