Budapesten jelenleg nincs olyan hulladéklerakó, ahová építési, bontási hulladékot lehetne beszállítani – ismerte el lapunknak az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség. Korábban a XVIII. kerületi Orgoványi úti lerakó fogadta a törmeléket. A Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. hivatalos honlapján lévő adatok szerint ez még létezik, miközben egy hónapja bezárták. A lerakó környezetvédelmi működési engedélye ugyanis 2009. július 15-én lejárt, és az üzemeltető nem kérelmezte meghosszabbítását.
Az építési, bontási hulladék legnagyobb része úgynevezett inert hulladék, amely nem megy át jelentős fizikai, kémiai vagy biológiai átalakuláson. Mivel vízben nem oldódik, nem ég, illetve más fizikai vagy kémiai módon nem reagál, és nem bomlik le biológiai úton, nem okoz közvetlen környezetszennyezést vagy károsodást az emberi szervezetben. A sitt azonban tájromboló hatású, és a nagy, illegális lerakók környékéről elköltöznek a vadak. A törmelék ráadásul gyakran tartalmaz azbesztet, amely a levegőn keresztül az emberi szervezetbe jutva rákos megbetegedést okoz.
A Hulladék Munkaszövetség szerint évente 4,2 millió tonna sitt keletkezik az építmények bontásából hazánkban, amelynek csupán harmadát hasznosítják újra, pedig 2008-ra ezt már a hulladék felével meg kellett volna tenni.
Megható pillanatokat élt át Kapu Tibor Houstonban
