Csalást gyanítanak

Ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a Fidesz Heves megyei frakciója a HospInvest Zrt. vagyongazdálkodásával összefüggésben. A Magyar Szociális Fórum közben bírálja a kormányt, amiért az a társadalombiztosítási kassza tervezett hiányát tizenötszörösen meghaladó deficiten a kórházak magánosításával, illetve azok bezárásával igyekszik úrrá lenni. A szervezet arra figyelmeztet, hogy egyre több beteg marad ellátatlanul, mert az állam nem biztosítja a szükséges anyagi fedezetet.

Mizsei Bernadett
2009. 09. 05. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem indokolt sem az oktatás, sem az egészségügy piacosítása azzal az indokkal, hogy az általános erőforráshiány közepette csakis a magántőke fokozott bevonása hozhat megoldást – vélekedett a Magyar Szociális Fórum szervezője, Simó Endre tegnapi sajtótájékoztatóján. Az alacsony bérek miatt anynyi orvos hagyja el hazánkat, hogy veszélybe kerülhet a gyógyítás – közölte Gyenes Géza, a Magyar Orvosok Szövetsége elnöke, aki hetente hatvan jó hírnévről szóló igazolást ír alá azok számára, akik külföldön kívánnak munkát vállalni. Azzal kapcsolatban, hogy az Országos Onkológiai Intézet az alacsony finanszírozás miatt kénytelen elküldeni az intézményhez forduló betegek jelentős részét, elmondta: ez valójában genocídium, hiszen ha egy rákos betegnek azt mondják, hogy három hónap múlva jöjjön vissza, az az életébe is kerülhet.
– Népirtás az is, ha azért nem látják el a betegeket, mert nincs kórház vagy nincs személyzet – tette hozzá. Emlékeztetett: Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök ígéretet tett az onkológia fejlesztésére, ám azt a kormány máig nem hajtotta végre.
A sajtótájékoztatón részt vett Mánya Kristóf, az egri kórházvédők szóvivője is, aki annak adott hangot: a Heves megyei kórházak működtetését átvevő, majd csődbe jutott HospInvest Zrt. bukása nem magának a cégnek a bukását, hanem a Magyarországon 2007-ben elindított privatizációs modell bukását jelenti. – A Heves megyei kórházakban kialakult helyzet megelőzi azokat a borzalmakat, azt a tragikus helyzetet, amely október–november táján minden magyar kórházat elér – jegyezte meg. Pócs Alfréddal, a kórházvédők vezetőjével azt hangsúlyozták: nem szabad utat adni a privatizációnak, hiszen a hazai magánosítási modell feltételezi a „diktatórikus hatalomgyakorlást”. A kórházvédők számlaszámot hoztak létre (10403507-50514949-48481008 K&H), hogy segítsék az egri kórház volt dolgozóit, akik mára munkanélkülivé váltak. Mint mondták, azoknak a dolgozóknak sem könnyű a helyzetük, akik a jelenleg is valamelyik hevesi kórház alkalmazásában állnak, hiszen elmondásuk szerint a gyöngyösi kórház 25 orvosa máig nem kapta meg júliusi fizetését.
Herman István, a Fidesz Heves megyei frakcióigazgatója és Tatár László frakcióvezető tegnap bejelentette: pártjuk megyei frakciója feljelentést tett ismeretlen tettesek ellen a HospInvest vagyongazdálkodásával összefüggésben. Úgy vélik ugyanis, hogy a HospInvest körül zajlott ügyek megalapozzák a különösen nagy kárt okozó csalás bűntettének és a hivatali visszaélésnek a gyanúját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.