Donald Trump
Donald Trump és Benjamin Netanjahu munkavacsora keretében tárgyal

Nincs döntés a Weiszenberger-perben. Nem hozott kedden érdemi döntést Weiszenberger László ügyében a Szegedi Ítélőtábla, csupán a védelemnek az eljárás felfüggesztésére irányuló indítványát utasította el, az ügyvéd azonban megfellebbezte a végzést. A táblabíróság azt követően folytathatja az eljárást, amint a Legfelsőbb Bíróság dönt a fellebbezésről. A Zuschlag János ellen folyó eljárás mellékszálaként ítélték el első fokon és ítélték öt év börtönbüntetésre az egykori kistérségi megbízottat, a szocialista párt korábbi kiskunhalasi önkormányzati képviselőjét, hivatalos személyként, hivatali befolyással üzérkedés bűntette, valamint hivatali vesztegetés bűntette miatt. Weiszenberger László korábban lemondott a tárgyaláshoz való jogáról, mert beismerése mellett megállapodott az ügyészséggel büntetéséről. Az első fokon eljáró bíróság azonban szükségesnek tartotta a tárgyalást ügyében. Weiszenberger László védője ezt az eljárást kifogásolta. (MTI)
Zugló szocialista parlamenti képviselőit, Baráth Etelét és Csiha Juditot (ő nem járult hozzá, hogy róla kép- és hangfelvételek készüljenek) is kihallgatta tanúként a Bács-Kiskun Megyei Bíróság tegnap a Zuschlag János és társai ellen folyó büntetőperben, hogy a 2006-os kampányuk finanszírozásáról valljanak. A vád szerint ugyanis Zuschlaghoz köthető egyesületeken keresztül, a Táncsics Alapítványtól elnyert pénzeket használtak fel törvénytelenül a két politikus kampányára. Erről viszont egyikőjük sem tudott, a pénzügyeket ugyanis – amint azt kifejtették – a kijelölt kampányfőnökök intézték (Baráth korábbi munkatársa, Kemecsei Árpád ezért a vádlottak padján ül). Azt ugyanakkor mindketten elismerték, hogy aláírták a két Zuschlag-szervezet támogatásáról szóló nyilatkozatot, arra azonban már nem emlékeztek, hogy pontosan milyen célhoz adták nevüket. Papíron parkosítás és közösségi tér építésére, valamint lapkiadásra és terjesztésre pályáztak Baráth és Csiha támogatásával a fiktív szervezetek (az Y-Generáció Egyesület és a Szövetség a Modern Magyarországért indult az MSZP pártalapítványának kiírásán).
A pályázati kiírással kapcsolatban Baja Ferencet, a Táncsics Alapítvány volt kuratóriumi elnökét kérdezték. Közölte, a pártalapítvány 2006-ban új stratégiát dolgozott ki a baloldali érzelmű közösségek megszólítására és ezért indították be a kapcsolat közösségi kommunikáció pályázatot (ennek eredményeként jött létre a Kapcsolat.hu, amelynek ma több mint tízezer felhasználója van). A Miniszterelnöki Hivatal államtitkára hangsúlyozta, hogy nagyon károsnak és minden alapot nélkülözőnek tartja, hogy a közvéleményben felmerült a gyanú, mely szerint a Táncsics Alapítvány az MSZP „társadalmi beágyazottságának növelése” érdekében kifejtett munkáját aktuálpolitikai vagy kampánycélok motiválták.
– Az pusztán a véletlennek tudható be, hogy az egyébként választókörzetenként kiválasztott sikeres pályázók éppen a 2006-os választások előtt jutottak hozzá a pénzhez – mondta Baja Ferenc. A politikus vallomásából kiderült az is, hogy ilyen pályázatot azóta sem írt ki a Táncsics Alapítvány. A szocialista képviselő szerint pozitívan értékelték, ha az adott körzet képviselőjelöltje támogatja a pályázatot, de ez nem volt feltétele a sikeres elbírálásnak. Fodor Endre bíró itt megjegyezte, hogy érvényességi feltételként szerepelt a kiírásban az írásos politikusi támogatás megléte. Baja Ferenc vallomása szerint egyébként a Táncsicshoz benyújtott pályázatok nyolcvan százaléka rendben volt, és csak 25 pályázattal voltak problémák.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.