Madách Imre, Katona József, Molnár Ferenc, Szomory Dezső, Bródy Sándor, Szép Ernő, Csurka István, Gyurkovics Tibor, Sarkadi Imre, Örkény István, Weöres Sándor, Hamvai Kornél, Kárpáti Péter, Kornis Mihály, Térey János vagy Garaczi Laci – csak néhány név a hazai drámaírók közül. Sokak neve ma már alig található meg egy-egy színház repertoárján, sokuk neve mintha kezdene feledésbe merülni. Országos viszonylatban a következő pár hónap bemutatói között is alig szerepelnek magyar alkotások: a kortárs Egressy Zoltán, Sütő András, Szálinger Balázs, Bartis Attila művei mellett a klasszikusok közül egyedül Molnár Ferenc viszi a prímet.
A magyar dráma napja alkalmából idén is megrendezik a drámaíró versenyt a Budapesti Kamaraszínház Tivoli Színházában. A 94-ben életre hívott verseny szabályai szerint egy aznapi lap kiválasztott írásából pár óra alatt egyfelvonásost kell rögtönöznie most Szabó T. Annának, Lackfi Jánosnak és Vörös Istvánnak.
E napon az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézetben Békés Pált drámaírói munkásságáért, Vinnai Andrást tehetséges pályakezdő drámaíróként Szép Ernő-jutalomban részesítik, Faragó Zsuzsa pedig Bálint Lajos-vándorgyűrűt kap. A Színházi Dramaturgok Céhe az elmúlt évad legjobb magyar drámájának Térey János Jeremiás, avagy Isten hidege című munkáját választotta. A mai díjátadót követően felolvasást tartanak azokból a művekből, amelyek az idei rostán kiestek: Zalán Tibor Rettentő görög vitéz, Lackfi János Lágeroperett, Sultz Sándor MAL’HABA, valamint Szabó Borbála és Varró Dániel Líra és epika című drámáiból. A Bajor Gizi Színészmúzeumban a Nemzeti Színház Tízparancsolat-drámapályázatának alkotásaiból adnak elő részleteket a társulat tagjai.
Egerben a színház rendezői, alkotói – Barta Dóra, Radoslav Milenkovic, Máté Gábor, Szegvári Menyhért, Zsótér Sándor, Csizmadia Tibor – várják a színházszerető közönséget egy műhelytitok-beszélgetésre. Ezt követően, este Visky András Alkoholisták című darabjával éltetik a magyar drámát.
Miskolcon Makszim Gorkij Éjjeli menedékhely című színművének próbáját lehet figyelemmel kísérni. Spiró György dráma- és prózaíró is vendége lesz a teátrumnak a mai napon. Ő saját munkásságáról, és a közeljövőben itt bemutatásra kerülő Prah című komédiájáról fog beszélni.
A Duna Televízió is tematikus nappal jelentkezik egész nap. A délutáni Tálentumban például Hubay Miklós mesél pályájáról, a művészi alázatról és az alkotás szépségéről. Ma a határon túli magyarlakta területeken is ünneplik a műfaj hazai lenyomatát. Marosvásárhelyen Müller Péter és Seress Rezső Szomorú vasárnap című zenés kamaradarabját játssza a helyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata.
Belenézett a kamerába a súlyos testi sértés miatt keresett férfi + videó
