Van valami negatív mellékzöngéje az amatőr jelzőnek a képzőművészetben is, pedig több értékes műgyűjtemény úgy jött létre, hogy annak alapítója egy-egy autodidakta festő alkotását válogatta ki értő szemmel. Igaz, a Budai Képzőművész Egyesület által harmadjára is meghirdetett festőversenynek inkább az a célja, hogy az amatőr képzőművészek önbizalmat nyerjenek, kötődjenek Pesthidegkúthoz, a városlakók pedig e művészeket is megismerhessék, elfogadják.
– A festőverseny ötletét a Bécs melletti falvakból lestem el – mondta el lapunknak Magyar Ari festőművész, aki évekig vezetett egy galériát az osztrák fővárosban. – Számos önkormányzatnál, hivatalban feltűnt, hogy nem reprodukciók, igénytelen poszterek díszítik a falakat, hanem festmények mutatják be egy-egy körzet nevezetességeit. Kiderült, hogy az ott látott művek egy-egy amatőr festőversenyen születtek meg.
Hogyan versenyeznek a festők? Nem úgy, mint Monty Python Repülő Cirkuszában, ahol Leonardo biciklizik. Pesthidegkút nevezetességeiről egy nap alatt kellett vázlatot készíteni a művészeknek, s ha a zsűri helyeslően bólintott, az alkotók kidolgozhatták a képeket a ma este hatkor nyíló kiállításra. – Izgalmas momentum, hogy egy-egy azonos témát különböző technikával, látásmóddal mutatnak be az alkotók, akik a verseny során is sokat tanulhatnak egymástól.
A második kerület segítségével egyébként a verseny alkotásaiból Bécsújhelyt is lesz kiállítás. Múlt évben Bécsben volt.
Már csak pár napja van, hogy megnézze a Szépművészeti fantasztikus kiállítását
