Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Védelmi innovációval építjük tovább a jövő haderejét!

A csoport állása
1. Dánia 8 5 3 – 15-4 18
2. Svédország 8 4 3 1 9-3 15
3. Portugália 8 3 4 1 10-5 13
4. Magyarország 8 4 1 3 9-5 13
5. Albánia 9 1 4 4 5-9 7
6. Málta 9 – 1 8 0-22 1
Csakúgy, mint szombaton, tegnap is fenséges látványt nyújtott a telt házas Puskás Ferenc Stadion, a kezdés előtt azonban mégsem a csodálat, hanem a bosszankodás volt az uralkodó érzelmünk. Mérgelődésünk forrása az volt, hogy mire a Magyarország–Portugália mérkőzés megkezdődött, a Málta–Svédország már véget is ért. Abban nincs semmi különös, hogy nyertek a skandinávok. De csupán 1-0-ra, a találat a 81. percben született, ráadásul öngól formájában, így megjegyezhetjük, a szerencse Máltán sem volt velünk.
A magyar összeállítás alapján megállapíthattuk, hogy a várakozáshoz képest Erwin Koeman az utolsó pillanatban is meglepetéssel szolgált. Babos előtt a papírformának megfelelően a Fehér, Gyepes, Juhász, Halmosi védelem állt fel, ám a szűrősort három fő – Tóth, Dárdai, Vadócz – alkotta, amiből leszűrhettük a taktikát: biztonság mindenáron. Előttük Dzsudzsák és Huszti próbált labdát halászni, Torghelle pedig árva magányban vette fel a harcot a portugál védőkkel. Persze az vesse az első követ a kapitányra, aki hat támadót jelölt volna a csapatba.
Bár rögtön az elején Dárdai és Juhász is bántóan eladta a labdát, az elképzelés kilenc percen át működött. Azért használunk ilyen szokatlan időtartamot, mert a vendégek a 10. percben máris megszerezték a vezetést. A bal oldalról, a tizenegyes magasságából Deco ívelt be szabadrúgást, Pepe megcsúsztatta a labdát – nem lehetett eltéveszteni őket –, amely a hálóban kötött ki. Egyetlen vigaszunk volt, hogy szombaton a svédek már a 9. percben betaláltak Mellberg révén.
Hamarosan mi is kaptunk két pontrúgást, ám Huszti előbb laposan, majd túl lágyan tekert középre, egyik sem jelentett veszélyt. A harmadikra, szögletből, végre jól jött be a labda, akkor viszont a portugálok tisztáztak. Ez előtt és után Dzsudzsák végezhetett el kétszer is szabadrúgást, másodszorra ígéretes helyről csak kevéssel durrantott mellé. Majd akció végén lőhetett – csúnyán fölé. Az események leírása nem elfogultságot tükröz, az első félidő derekén egyértelműen a magyar válogatott volt fölényben. Carlos Queiroz nem véletlenül toporzékolt az oldalvonal mellett. Ronaldo a 30. percben így is szertefoszlathatta volna a maradék reményünket, ám szólója végén Babos bravúrosan hárított. A kissé csapongó játékra a folytatásban sem lehetett panaszunk, többnyire a portugálok térfelén pattogott a labda, de szünetben a 0-1-es állás bőségesen kárpótolta ezért Ronaldóékat.
A második félidőre vagy elfáradtak a magyar futballisták, vagy a portugálok váltottak iramot, mindenesetre beszorultunk a kapunk elé, ahonnan sehogy sem tudtunk kitörni. Koeaman ingerülten fejezte ki az elégedetlenségét: letalpalta a kispadot. A szurkolók „Harcoljatok!” buzdítással siettek a segítségére, majd látván, hogy ennek nincs foganatja, unalmuk jeleként Ronaldón élcelődtek.
Vészesen peregtek a percek, a 65.-ben ezért a magyar kapitány kettős cserére szánta el magát: Priskint és Hajnalt küldte be Huszti és Dárdai helyére. Ettől végre megélénkült a mieink játéka, sőt Juhász, Hajnal és Torghelle helyzetbe is került. A francia bíró, akire egyébként nem lehetett panaszunk, a 77. percben még izgalmasabbá tehette volna a találkozót, ha kiállítja Dudut Torghelle lerántásáért, de megkegyelmezett neki sárga lappal. Sokat elárul a meccsről, hogy az esetért járó szabadrúgásból a legveszélyesebb magyar próbálkozásként Bodnár úgy negyven méterről kínálta meg Eduardót.
Az utolsó tíz percre bejött Buzsáky is, de ő sem tudott csodát tenni. Maradt a 0-1, ám a helyzetünk a csoportban gyökeresen megváltozott. Visszacsúsztunk a negyedik helyre, s valószínűleg 2010-ben Dél-Afrikába is csak turistaként juthatunk el.
Az 1. csoport további tegnapi mérkőzésein: Málta–Svédország 0-1, Albánia–Dánia 1-1.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.