Csak a távirati iroda munkatársa lehet jelen végig a vasúti egyeztetőbizottság pénteki ülésén, más sajtóorgánumok képviselői legfeljebb a vitaindítókat hallgathatják meg – derül ki a közlekedési tárca lapunk birtokába került tárgyalási „forgatókönyvéből”. „Sajtó: minimálisan a vágóképezés lehetővé tételét javasoljuk azzal, hogy az MTI munkatársa akár végig is ülhetné az egyeztetést. Meglátásunk szerint érdemes megfontolni a miniszteri és kormánybiztosi vitaindítók sajtónyilvánossá tételét” – áll a dokumentumban, melyben a MÁV-ot érintő elvonásokról, vonalmegszüntetésekről szóló egyeztetésre készül a tárca. A Forgatókönyv címet viselő anyagból kiderül, a minisztérium mindössze két órát szán a közösségi közlekedés jövőjéről szóló tárgyalásra, amely várhatóan nem lesz érdemi, a tárca mindössze kommunikációs panelekben gondolkodik.
„Támadások az Indexen közölt vonallista és az egyeztetések vélt elmaradása kapcsán várhatók. Előbbi valóságtartalmának határozott cáfolata mellett arra érdemes utalni, hogy a dokumentumok közzétételével nemcsak a szakszervezetek, hanem bármely érdeklődő naprakész tájékoztatást kaphat a feladatok előrehaladásáról.” „Végleges tervekről, döntésről még nem beszélhetünk” – olvasható többek között a tárca forgatókönyvében.
Szabálytalan MÁV-tender? Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) jelentése alapján valószínű, hogy a MÁV úgy írta ki a közbeszerzési eljárást a cég új székházára, hogy annak csak a Raiffeisen bankcsoport lehetett a befutója – közölte tegnap az MTI-vel a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete. Az ÁSZ kedden publikálta a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. 2008-as működéséről szóló jelentését. Ebben a számvevőszék felkéri a pénzügyminisztert, hogy vizsgáltassa ki a MÁV új, Könyves Kálmán körúti és a Magyar Posta-székházakkal kapcsolatos döntéseket, és kezdeményezze a szerződések felülvizsgálatát. (MN)
Farkasriadó Tirolban – elpusztult egy szarvasmarha
