Vesztegetés, kenőpénz elfogadása miatt indított eljárást a rendőrség Salgótarjánban az APEH egyik magas beosztású tisztviselője ellen, a gyanú szerint a férfi több millió forintot vett át különböző vállalkozóktól, és azt ígérte nekik, hogy mentesülnek a vizsgálatok alól – értesült a Blikk.
Dankóné Nagy Éva, a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője lapunknak cáfolta azokat a sajtóértesüléseket, hogy a gyanúsítottat – aki az APEH Észak-magyarországi régiójának egyik vezetője – kommandósok segítségével vették volna őrizetbe. A főosztályvezetőt a megyei kapitányság gazdaságvédelmi osztályának nyomozói keresték fel a munkahelyén, majd a rendőrségen hivatali visszaélés bűntettének alapos gyanúja miatt hallgatták ki, s nem alkalmaztak ellene kényszerintézkedést. A férfi lakásán házkutatást tartottak, s ott az eljáráshoz szükséges bizonyítékokat foglaltak le. A szóvivő a nyomozás érdekeire hivatkozva nem részletezte, hogy kollégái mit találtak a gyanúsítottnál. A férfi szökésétől, elrejtőzésétől nem kellett tartani, így a rendőrség nem javasolta előzetes letartóztatását, szabadlábon védekezik. Dankóné Nagy Éva hangsúlyozta, hogy a büntetőeljárást már korábban elindították az ügyben, a dolgozó meggyanúsítása és kihallgatása csak egyik állomása volt a nyomozásnak. Ez felveti, hogy a rendőrök munkáját informátor, vélhetőleg másik APEH-tisztviselő is segítette, de a szóvivő ezt nem részletezte. A nyomozók megvizsgálták a férfi irodáját és számítógépét is, az ügyben jelenleg tanúkat hallgatnak meg. A Blikk szerint közöttük van az egyik vesztegető is.
Az APEH biztonsági főosztálya együttműködött a nyomozókkal, s adatokat adott át az ügy felderítéséhez – tudtuk meg Bakonyi Ágnestől, az adóhatóság szóvivőjétől. A gyanúsított az ellenőrzési főosztályt vezette, s épp vagyonosodási vizsgálatokkal foglalkozott. A férfit egyelőre nem bocsátották el, hanem felfüggesztették állásából. Nem dolgozhat, és nincs hozzáférése a hatóság adatállományához sem. Lapunk úgy tudja, az APEH néhány napon belül megválik dolgozójától. A belső vizsgálatban több dolgozót is meghallgattak már, hogy voltak-e információik a bűncselekményről, vagy érintettek lehetnek-e benne. A hasonló ügyekben az APEH előveszi a korábbi esetek dokumentumait is, s megnézik, van-e összefüggés közöttük – részletezte Bakonyi Ágnes. Az adóhatóság korábbi gyakorlata szerint a revizorok egyedül is vizsgálódhattak vagyonosodási ügyekben. Jelenleg már csoportokban dolgoznak, és egymást munkájára is figyelnek, hogy ezzel is csökkentsék a korrupció lehetőségét. Az eljárást azután változtatták meg, hogy egy szintén hasonló ügyekkel foglalkozó osztályvezetőt tetten értek Budapesten, mikor kétmillió forint kenőpénzt vett át egy ügyféltől. Az idei évtől pszichológiai teszteken is átesnek az új dolgozók, amely kimutatja, ha valamelyikük hajlamos a korrupcióra.
Mbappét faképnél hagyták a társai, nélküle indult útnak a Real Madrid
