Bizarr társasjátékot dob piacra jövő héten két lelkes fiatal. A Lőrinc Gábor és Tanai Gyula által tervezett kártyajáték humorosan próbálja bemutatni a korrupciót, a lapokon megjelenítve az elmúlt 20 év politikai és gazdasági eseményeit. Arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy mennyire viszonylagos lett a politika, erkölcs, gerinc szavak jelentése.
A játék célja – mi más is lehetne?! – a hatalom megszerzése. Ehhez a kártyalapok egymásra rakásával ügymeneteket kell kialakítaniuk a résztvevőknek. A lapokon karakterek, események, hivatkozások szerepelnek. Ilyen karakter például az ügyvéd vagy politikus, az esemény lehet ilyen: „tüntetések országszerte”, a hivatkozás pedig: „kiderül a turpisság” vagy „rehabilitálás”. Ezekből bármilyen történet kialakítható, akár becsületes kimenetellel is. Igaz, becsületesen jóval nehezebb nyerni, vagyis megszerezni a hatalmat. A Korruptivity két változatban játszható. Az alapvariáció az Álhírgyár nevet kapta, a nehezebb, stratégiai játék pedig Kitalált közélet néven fut.
A Korruptivity bemutatóján Tanai Gyula, a játék grafikai tervezője lapunk kérdésére elmondta, politikailag semleges a játék, és egyik karakter se hasonlít valós személyre. Függetlennek tartják magukat és a játékot is. Nem félnek attól, hogy bagatellizálják a problémát. Inkább azt remélik, hogy rávilágítanak a manipuláció módszertanára és a korrupció működési mechanizmusára. Mint a kortárs plakátművészetben, ahol szintén humorral vegyül a társadalomkritika.
„Ebben a játékban sütögetheti a saját pecsenyéjét, összefoghat vagy keresztbe tehet, ha éppen úgy tartja kedve” – buzdítja a játék szlogenje a vásárlókat. Lőrinc Gábor alkotó mégis úgy gondolja, a Korruptivity nem megszeretteti a tisztességtelenséget, hanem épp ellenkezőleg: megtanít arra, hogyan ismerjük fel, mi folyik körülöttünk.
A gyarló király bőrébe kell bújnia a magyar musicalszínésznek a Hunyadiak folytatásában
