Gyakorlatilag eseménymentes volt a tegnapi kereskedés a világ börzéin. A befektetők a nyugat-európai és a régiós tőzsdéken is kivártak, a kereskedés iránya bizonytalan volt, az indexek vegyesen zártak. Az osztrák börze emelkedett, a prágai stagnált, míg a varsói index a budapestinél is jelentősebben, mintegy 2,5 százalékkal esett. A vegyes eredmények oka, hogy az Egyesült Államokban pozitív és negatív hírek is megjelentek, amelyek hatással voltak a kereskedés irányára. Idehaza a 24,3 milliárd forintos forgalmat bonyolító Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,22 százalékos csökkenéssel zárt.
Az OTP-papírok tegnap 1,81 százalékkal, 5302 forintra gyengültek, forgalmuk 17,8 milliárd forint volt. Napközben a cég azt közölte a tőzsde honlapján: 5272 forintos átlagáron több mint 282 ezer darab OTP-részvényt értékesített a Bonitás 2002 Zrt., a Csányi Sándor, a bank elnök-vezérigazgatója befolyása alatt álló társaság.
A Mol 0,41 százalékkal, 15 635 forintra gyengült, miután az olajpapírok 2,4 milliárd forintért cseréltek gazdát. A Magyar Telekom árfolyama 0,12 százalékkal, 811 forintra erősödött, forgalma 1,6 milliárd forint volt. A Richter árfolyama 2,43 százalékkal, 37 545 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el. A kisebb gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 317,8 millió forintos forgalom mellett 1,91 százalékkal, 19 230 forintra csökkent. Reggel még az egyhavi csúcs közelében mozgott a forint euróval szembeni árfolyama, később újra a 270-es szint fölé váltott a kereskedés. Az eurót 270,09 forinton jegyezték délután a bankközi devizapiacon.
Ma tárgyalja a kormány azt a jogszabály-módosító javaslatot, amely alapján a jövőben a tőzsdei társaságok igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjainak juttatását is nyilvánosságra kell hozni. Ez ajánlás formájában ma is létezik, azonban a cégek nem mindig élnek vele.
Magyar Péternek és a Tisza Pártnak létkérdés Brüsszel bőkezű támogatása + videó
