Megkapaszkodott a BUX

Vegyes adatok érkeztek a tengerentúlról tegnap, amit a nyugat-európai piacok egyértelműen negatívan értékeltek, ám régiónkban teljesen eltérően mozogtak a piacok. Prága 0,4 százalékkal került lejjebb, miközben Moszkva 1, Varsó pedig 2,9 százalékkal értékelődött fel. Budapest az utóbbi börzékkel próbált lépést tartani, végül 0,45 százalékkal zárt a pozitív tartományban.

Munkatársunktól
2009. 10. 11. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kedvezően indult a nap a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX számára, amely már nyitáskor felfelé rugaszkodott el a kiindulási pontról. Délután azonban némi hullámvasút után a mutató visszaesett a negatív zónába, ám a zárás előtt megjelenő vevők még meg tudták fordítani a helyzetet. Így a BUX 20 317,04 ponton búcsúztatta a napot, ami 0,45 százalékos, vagyis 90,76 pontos emelkedésnek felelt meg. Emellé átlagosnak mondható, 21,3 milliárd forintos forgalom párosult.
A legnagyobb részt, 16,9 milliárd forintot ebből az OTP hasította ki. A bankpapírok egy százalékot erősödtek. A pénzintézettel kapcsolatos hír, hogy a Deloitte által elkészített Régiós 500-felmérésben a Közép-Európa legnagyobb bankjait felsoroló szekcióban az OTP visszavette vezető helyét a cseh CSOB-tól, amely az ötödik lett az idei vizsgálat során. A Mol eközben 0,5 százalékot csúszott vissza, 1,8 milliárd forintos forgalom mellett. A társaságban újabb igazgatósági tag, Horváth Gábor adott el részvényeket, aki 3180 Mol-papírt darabonként 15 813 forintért értékesített. Az elmúlt héten másik öt Mol-vezető vált már meg kisebb-nagyobb részvénypakettjétől. A Magyar Telekom ugyancsak egy százalékkal került feljebb, részvényei 1,2 milliárd forint értékben cseréltek gazdát. Jól szerepeltek tegnap a gyógyszergyártók is: a Richter 0,5, míg szektortársa, az Egis 0,8 százalékot emelkedett. A kisebbek közül a Pannergy 0,9 százalékot izmosodott, míg az RFV 1,9, a Rába 1,5, a Synergon és az Állami Nyomda pedig 1,7 százalékot veszített értékéből.
Jól tartotta magát a hazai fizetőeszköz a fontosabb pénznemekkel szemben. A szerdai szinthez képest tegnap – alig gyengülve – kora délután 270,90–271,25 forintba került egy euró, míg a dollárért ugyanekkor 186,56–186,69 forintot kértek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.