Kedvezően indult a nap a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX számára, amely már nyitáskor felfelé rugaszkodott el a kiindulási pontról. Délután azonban némi hullámvasút után a mutató visszaesett a negatív zónába, ám a zárás előtt megjelenő vevők még meg tudták fordítani a helyzetet. Így a BUX 20 317,04 ponton búcsúztatta a napot, ami 0,45 százalékos, vagyis 90,76 pontos emelkedésnek felelt meg. Emellé átlagosnak mondható, 21,3 milliárd forintos forgalom párosult.
A legnagyobb részt, 16,9 milliárd forintot ebből az OTP hasította ki. A bankpapírok egy százalékot erősödtek. A pénzintézettel kapcsolatos hír, hogy a Deloitte által elkészített Régiós 500-felmérésben a Közép-Európa legnagyobb bankjait felsoroló szekcióban az OTP visszavette vezető helyét a cseh CSOB-tól, amely az ötödik lett az idei vizsgálat során. A Mol eközben 0,5 százalékot csúszott vissza, 1,8 milliárd forintos forgalom mellett. A társaságban újabb igazgatósági tag, Horváth Gábor adott el részvényeket, aki 3180 Mol-papírt darabonként 15 813 forintért értékesített. Az elmúlt héten másik öt Mol-vezető vált már meg kisebb-nagyobb részvénypakettjétől. A Magyar Telekom ugyancsak egy százalékkal került feljebb, részvényei 1,2 milliárd forint értékben cseréltek gazdát. Jól szerepeltek tegnap a gyógyszergyártók is: a Richter 0,5, míg szektortársa, az Egis 0,8 százalékot emelkedett. A kisebbek közül a Pannergy 0,9 százalékot izmosodott, míg az RFV 1,9, a Rába 1,5, a Synergon és az Állami Nyomda pedig 1,7 százalékot veszített értékéből.
Jól tartotta magát a hazai fizetőeszköz a fontosabb pénznemekkel szemben. A szerdai szinthez képest tegnap – alig gyengülve – kora délután 270,90–271,25 forintba került egy euró, míg a dollárért ugyanekkor 186,56–186,69 forintot kértek.
Természetbarát kert: ez lenne a legjobb megoldás?
