Súlyos mulasztásokat követett el a leicesteri önkormányzat és a hatóságok, amikor nem vették komolyan annak a nőnek a panaszait, aki 2007-ben véget vetett saját és súlyosan fogyatékos lánya életének, állapította meg a bíróság. A BBC tudósítása szerint a tragédiát megelőző tíz évben Fiona Pilkington harminchárom alkalommal kért segítséget a rendőrségtől, mivel őt és gyermekeit (a súlyosan fogyatékos Franceccat és a diszlexiás Anthonyt) folyamatosan zaklatták a szomszédban élő fiatalok. Segélykérése azonban süket fülekre talált, sőt egy ízben azzal vádolták meg, hogy eltúlzottak a kamaszok antiszociális viselkedésére adott reakciói. A Daily Mail úgy tudja, hogy a testvérpárt folyamatosan gúnyneveken szólították a környéken lakó gyerekek. Előbb tojással és liszttel, később kövekkel dobálták meg a házukat, és felgyújtották a bejárati kaput is. 2004-ben a szomszédban azzal fenyegették meg a fiút, hogy megölik, kést szegeztek neki, majd bezárták egy fáskamrába. A családtagok szerint az anya éveken keresztül panaszkodott, mert a fiatalok még a saját otthonában sem hagyták őket békén, hat hónappal a halála előtt azonban már csak annyit mondott: feladtam.
Az öngyilkossági hajlamokkal rendelkező nő 2007-ben úgy érezte, nem bírja tovább. Benzinnel locsolta le a ruháját és a családi kocsi hátsó ülését, majd lányával együtt beült, és magukra gyújtotta a járművet. Mindketten életüket vesztették. A bíróság szerint a kettős gyilkosság hátterében a kislány jövője miatti aggodalmak okozta stressz és kimerültség, valamint a szomszédok folyamatos antiszociális viselkedése állt. Azt is kimondták, hogy a rendőrség magatartása is hozzájárult az anya kétségbeesett döntésének meghozatalához.
Alan Johnson angol belügyminiszter azt nyilatkozta a BBC-nek, hogy nincs mentség a hatóságok és az önkormányzat által elkövetett a mulasztásokra. A leicesteri rendőrkapitányság azt mondta, rettenetesen sajnálja a történteket. Az ügy pontos részleteinek kivizsgálását a független rendőrségi panaszbizottság folytatja.
Dömötör Csaba: Így érnek össze a szálak
