Zuhantak a tőzsdék

Meglepően rossz adatok érkeztek a hét utolsó napján a tengerentúlról, melyek még mélyebbre taszították az egyébként is hétvégi hangulatban lévő európai piacokat. A kontinens nyugati felén végül 1,5-2 százalékos eséseket regisztráltak, régiónkban viszont ennél rosszabb volt az összkép: Varsó 5, Moszkva 3,3, Prága pedig 3,2 százalékot zuhant. Budapest ehhez képest csak 1,78 százalékkal került lejjebb.

Munkatársunktól
2009. 10. 12. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már nyitáskor a negatív tartományban vett fel várakozó álláspontot a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX. A délután megjelenő vártnál rosszabb amerikai makroadatoknak köszönhetően még lejjebb került a mutató, a nap végi kapaszkodásnak köszönhetően azonban végül csak 360,76 pontot, vagyis 1,78 százalékot esett az index, amely így
19 956,28 ponton zárta a hetet. Emellé átlagon felüli, 31 milliárd forintos forgalom párosult.
A legnépszerűbb papír ezúttal is az OTP volt, amely 25,2 milliárd forintos forgalmat generált. A bank részvényei 2 százalékot gyengültek. A Cheuvreux tegnap alulteljesítőről felülteljesítőre változtatta az OTP-re vonatkozó ajánlását, és 6500 forintos célárat fogalmazott meg a részvényekre. A nagyok közül a Mol nyújtotta a legrosszabb teljesítményt: árfolyama 3,7 százalékot zuhant, miközben papírjai 3,2 milliárd forint értékben cseréltek gazdát. A Richter eközben 0,5 százalékkal került lejjebb, míg a kisebbik gyógyszergyártó, az Egis 0,4 százalékot hanyatlott. A Magyar Telekom utóbbival megegyező mértékben vesztett értékéből egymilliárd forintos forgalom mellett. A kisebb részvények között az FHB 2,2 százalékot rontott, míg a korábbi hetekben nagy árfolyamugrást mutatott RFV papírjai 2,4 százalékkal korrigáltak vissza. A Rába 3,6, míg a TVK 0,5 százalékkal értékelődtek le.
Régóta nem látott szárnyalást mutatott be tegnap a hazai fizetőeszköz, amely augusztusi csúcsát érte utol. A kedvező tendenciában valószínűleg szerepet játszott a Standard & Poor’s hazánkra adott új értékelése. Reggel ugyanis még a mostanában megszokottnak mondható 271 forint/eurós szint környékén tartózkodott a kurzus, kora este viszont már 267,70-267,90 forintot ért az európai közös valuta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.