Már nyitáskor a negatív tartományban vett fel várakozó álláspontot a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX. A délután megjelenő vártnál rosszabb amerikai makroadatoknak köszönhetően még lejjebb került a mutató, a nap végi kapaszkodásnak köszönhetően azonban végül csak 360,76 pontot, vagyis 1,78 százalékot esett az index, amely így
19 956,28 ponton zárta a hetet. Emellé átlagon felüli, 31 milliárd forintos forgalom párosult.
A legnépszerűbb papír ezúttal is az OTP volt, amely 25,2 milliárd forintos forgalmat generált. A bank részvényei 2 százalékot gyengültek. A Cheuvreux tegnap alulteljesítőről felülteljesítőre változtatta az OTP-re vonatkozó ajánlását, és 6500 forintos célárat fogalmazott meg a részvényekre. A nagyok közül a Mol nyújtotta a legrosszabb teljesítményt: árfolyama 3,7 százalékot zuhant, miközben papírjai 3,2 milliárd forint értékben cseréltek gazdát. A Richter eközben 0,5 százalékkal került lejjebb, míg a kisebbik gyógyszergyártó, az Egis 0,4 százalékot hanyatlott. A Magyar Telekom utóbbival megegyező mértékben vesztett értékéből egymilliárd forintos forgalom mellett. A kisebb részvények között az FHB 2,2 százalékot rontott, míg a korábbi hetekben nagy árfolyamugrást mutatott RFV papírjai 2,4 százalékkal korrigáltak vissza. A Rába 3,6, míg a TVK 0,5 százalékkal értékelődtek le.
Régóta nem látott szárnyalást mutatott be tegnap a hazai fizetőeszköz, amely augusztusi csúcsát érte utol. A kedvező tendenciában valószínűleg szerepet játszott a Standard & Poor’s hazánkra adott új értékelése. Reggel ugyanis még a mostanában megszokottnak mondható 271 forint/eurós szint környékén tartózkodott a kurzus, kora este viszont már 267,70-267,90 forintot ért az európai közös valuta.

Kormánydöntés: 3 százalékos kedvezményes hitel az első lakásra vagy házra