Peking visszautasította az Egyesült Államok kritikáját a kínai internetcenzúra kapcsán, s azt állította, ez az ügy káros hatással lehet a kétoldalú kapcsolatokra. Egy nappal korábban Hillary Clinton amerikai külügyminiszter felszólította a kínaiakat, ne korlátozzák az internet elérését, és vizsgálják ki a Google amerikai internetes vállalat panaszát, amely a Kínából érkező számítógépes támadásokra gyanakszik. A keresőszolgáltatásából meggazdagodott cég szerint január 12-én kínai emberi jogi aktivisták náluk tárolt e-mail-profilját megpróbálták Kínából feltörni.
Peking hivatalos álláspontja szerint Washingtonnak az érzékeny ügyeket megfelelő módon kellene kezelnie. A kínai kommunista párt hivatalos lapjának angol nyelvű oldalán az olvasható, az „amerikaiak az információ szabad áramlását biztosító világháló felé való törekvése egyértelműen azt a célt szolgálja, hogy a saját értékeit kényszerítse rá egy másik kultúrára a demokrácia nevében”. A cikkben leszögezik, a Nyugat számára kedvező egyensúlytalanság helyrehozása érdekében és saját nemzeti értékeik védelmében egyes országok – mint például Kína – lépéseket kénytelenek tenni.
Az Új Kína hírügynökség azonnal válaszolt a vádra, és hosszú elemzésben taglalta, milyen határozottan szorítja magához az Egyesült Államok az internetet, milyen hatékonyan használja azt kémkedésre. A véleménycikk szerint a Központi Hírszerző Ügynökség évente több tíz millió dollárt költ a „kínai netárulók” támogatására, akik megfertőzik a helybéli internetes közösség tagjait az amerikai ideológiával. A cikk szerint a Wazhe Online honlap valójában egy amerikai kémfészek, amely a netes közösség izgatását célozza, pletykákat terjeszt el, hogy zavargásokat okozzon. A cikk a főoldalon található, egy hírösszefoglaló pedig a tényeket gyűjti össze. Az Egyesült Államokat felszólították, hagyjon fel a vádaskodással az úgynevezett internetszabadság ügyében. A megfogalmazás ellenére egyértelmű, hogy Kínában korlátozzák bizonyos esetekben az internetet, a fórumokon a hozzászólásokat, így főként a politikai ügyek számítanak érzékenynek. A Nagy Kínai Tűzfal néven ismert hálózat a cenzúra első számú eszköze, amely megakadályozza a mindenhonnan elérhető, de Peking szemében kényes oldalak megtekintését.

Óriási változás jön a gyógyszertárakban