Hagyó Miklós, az MSZP volt főpolgármester-helyettese aljas indokból, nagy nyilvánosság előtt, jelentős érdeksérelmet okozva elkövetett rágalmazás miatt március 10-én feljelentette Balogh Zsoltot, a BKV volt megbízott vezérigazgatóját – adta hírül tegnap az MTI. Hagyó a „becsülete csorbítását célzó hamis állításokra adott válaszként” minősítette a feljelentést, amelyre azt követően került sor, hogy négy nappal korábban lapunk vallomásnak is beillő interjút közölt Balogh Zsolttal. A BKV volt megbízott vezérigazgatója lapunknak részletesen beszámolt arról, hogyan működött a közlekedési vállalatnál a politikai irányítás: állítása szerint rajta keresztül csaknem hetvenmillió forint jutott Hagyó Miklóshoz BKV közeli cégektől.
Hagyót nem sikerült tegnap elérnünk, de a távirati irodának úgy nyilatkozott, „hamis vád miatt azért nem tudok Balogh Zsolttal szemben eljárást kezdeményezni, mert nem áll rendelkezésemre a vádaskodó valótlan állításait tartalmazó nyomozati vallomás”. A szocialista politikus ígéretet tett arra, hogy elmegy a BKV-nál történt szabálytalanságok kivizsgálására alakult fővárosi bizottság mai ülésére, és válaszolni fog az előzetesen megkapott 23 írásbeli kérdésre.
Bárándy György lapunknak reménytelen ügynek minősítette Hagyó feljelentését. – Jól néznénk ki, ha minden olyan ügyben, ahol születik egy tanúvallomás, mindenki feljelentené a másikat – fogalmazott Balogh Zsolt ügyvédje. Szerinte a bíróság előtt tisztázódik majd az, hogy ügyfele nem alaptalanul vádolt mást bűncselekmény elkövetésével.
Demszky Gábor (SZDSZ) főpolgármester a BKV hosszú távú finanszírozásának feltételeiről szóló szerződés több pontjának módosítását kérte Oszkó Péter pénzügyminisztertől – értesült a Népszava. Hogy melyek is ezek a pontok, arról se Demszky, se Ikvai-Szabó Imre SZDSZ-es főpolgármester-helyettes, se Horváth Csaba Budapestért felelős kormánybiztos sajtóirodájától nem kaptunk pontos választ. Ráadásul a Bajnai Gordon kormányfő, Demszky és Horváth által aláírt szándéknyilatkozat több pontját is úgy módosította a pénzügyi tárca, hogy a BKV hosszú távú finanszírozásának megoldását már a következő kormányra és az új fővárosi vezetésre bízza.
Regőczi házi őrizetben. A Budai Központi Kerületi Bíróság nem jogerősen megszüntette Regőczi Miklós, a BKV volt kommunikációs vezérigazgató-helyettesének előzetes letartóztatását és ezzel egyidejűleg április 16-ig ismét házi őrizetbe helyezte. Az értékesítési és marketingszerződésekért is felelős Regőczi esetében továbbra is tartani lehet a szökéstől, az elrejtőzéstől vagy a bizonyítási eljárás megnehezítésétől, de a bíróság szerint a házi őrizettel is elérhetők az előzetes letartóztatással elérni kívánt célok.
Kihúzták az ötös lottót