Hagyó Miklós újabb csúsztatása

Hagyó Miklós volt MSZP-s főpolgármester-helyettes azt állítja, nem adott utasításokat a BKV ügyeiben, és éppen ő figyelmeztette a fővárosi cégek vezetőit, hogy ne fogadjanak el politikai „kéréseket”. A lapunk birtokában lévő dokumentumok azonban mindkét kijelentést cáfolják.

Szilágyi Richárd
2010. 03. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Demszky: hihető történet. Balogh Zsolt interjúja egy megtört ember vallomása, és „összefüggésében ez egy hihető történet”; olyan drámai erejű, amilyet a közéletben eddig még nem tapasztaltunk – fogalmazott az RTL Klub híradójának Demszky Gábor főpolgármester. Az SZDSZ-es politikus hozzátette, őt sokkolta az interjú. Elmondta: „az én felelősségem abban merül ki, hogy hagytam, hogy egy szuper főpolgármester-helyettest hozzon a Magyar Szocialista Párt, abban, hogy hagytam, hogy Antal Attilát kinevezzék, utána Balogh Zsoltot, bár természetesen egyikükről sem feltételeztem, hogy bűncselekményeket követhetnek el”. Kifejtette, nem tudott, nem tudhatott ezekről az ügyekről, „ezeket konspirálták, igyekeztek eltitkolni mindenki elől”. Leszögezte, nem tud egyetlen fillérről sem, ami a BKV-tól pártokhoz jutott volna. (MN)


Én sem e-mailen, sem szóban, sem telefonon nem adtam utasításokat, mert nem is adhattam – nyilatkozta a tegnapi Népszabadságban Hagyó Miklós volt MSZP-s főpolgármester-helyettes a BKV-botránnyal kapcsolatban. A szocialista politikus emlékezete meglehetősen szelektív, mivel január 28-án a Magyar Nemzet hozta nyilvánosságra azt a belső feljegyzést, amelyben Hagyó Mik-
lós főpolgármester-helyettesként 2008-ban arra „kérte” a BKV vezetését, hogy mielőtt bármilyen változást kezdeményeznek a közlekedési társaság szervezeti felépítésében, azt vele előzetesen közöljék. Ismert, Balogh Zsolt volt megbízott vezérigazgató elsőként lapunknak számolt be szombaton arról, hogyan működött a BKV-nál a politikai irányítás: állítása szerint rajta keresztül csaknem hetvenmillió forint jutott Hagyóhoz olyan BKV közeli cégektől, amelyek gyanús körülmények között jutottak szerződésekhez a közlekedési cégnél.
A volt főpolgármester-helyettes a dokumentum nyilvánosságra kerülése óta elérhetetlen lapunk számára, a kormány közeli napilappal azonban más érdekességet is megosztott: „2008 februárjában Demszky Gábor főpolgármesterrel és Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettessel közösen nyolcvankét címzettnek, fővárosi cégvezetőnek, illetékesnek küldtünk ki közösen egy levelet. Ebben egyebek közt azt írom: minden eszközzel elejét kell venni, hogy felhatalmazással nem rendelkező személyek szóbeli vagy írásbeli utasítást adjanak.” Arról azonban hallgatott, hogy az említett közös levélhez az iktatószámok alapján kapcsolódik egy másik is, amelyben Demszky Gábor SZDSZ-es főpolgármester éppen Hagyót szólítja fel arra, hogy a főpolgármester-helyetteshez telepített „képviseleti jog azonban tovább nem delegálható, arra nem irányul főpolgármesteri szándék”.
Hagyó a lapnak arról is beszámolt, hogy napi 16 órát dolgozott, személyes vagyonosodási helyzete pedig átlátható, ellenőrizhető. Hangsúlyozta, hogy tiszta lelkiismerettel áll minden vizsgálat elé, bár eddig egyetlen hatóság sem kérdezte, állítása szerint csak vádaskodásokat lehet olvasni. – Kész vagyok együttműködni, ha szükséges – tette hozzá.
Lendvai Ildikó, az MSZP elnöke az ATV tegnapi műsorában arról beszélt, hogy az ügyészség eddig valamiért nem látott okot arra, hogy kérje Hagyó Miklós mentelmi jogának felfüggesztését, nem került sor a meggyanúsítására. – Nyilván van valami, amit nem tudunk – tette hozzá Lendvai. Bárándy György, Balogh Zsolt ügyvédje a Magyar Nemzetnek megerősítette, hogy ügyfelét már gyanúsítottként kezeli a nyomozóhatóság. Az ügyvéd hangsúlyozta, továbbra is érvényesnek tekinti azt a nyilatkozatát, amely szerint a BKV-botrány még magasabb politikai köröket is elérhet. Bárándyt egyébként vasárnap telefonon felhívta egy Hagyó Miklósként bemutatkozó férfi és felkérte jogi képviselőjének. A jogász elmondta, nem vállalhatja el az ügyet, mert az új megbízatás öszszeférhetetlen lenne Balogh képviseletével, de felajánlotta a Hagyóként bemutatkozó férfinak, hogy ma keresse fel az irodájában.
A botrány ügyében tegnap megszólalt Orbán Viktor is: a Fidesz elnöke egy gazdasági konferencián azt közölte, hogy különbséget kell tenni egyes korrupciós esetek és az olyan intézményesített korrupció között, ahol már a havi fizetés egy részét is le kell adni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.