Hűtlen kezelés alapos gyanújával, ismeretlen tettes ellen nyomoz a rendőrség a Magyar Posta korábbi, Krisztina körúti székházának eladása, illetve az új székház bérlése ügyében – tudtuk meg Tafferner Évától. A BRFK szóvivője elmondta, az egy eljárásban zajló nyomozás jelenlegi szakaszában a szükséges iratokat szerzik be, amelyek feldolgozásához szakértők segítségét is kérik. Tafferner cáfolta azon sajtóértesüléseket, hogy a posta nem adott át minden szükséges dokumentumot a rendőröknek, és hogy emiatt a gazdaságvédelmi nyomozók napokon belül megszállhatják a Magyar Posta új székházát. – Ha erre készülnénk, azt amúgy sem jelentenénk be előre – jegyezte meg a szóvivő.
Három éve lapunk számolt be róla először, hogy „költségtakarékosság” címén a posta eladja a budai Krisztina körúton található központját, és havi négyszázezer euróért, azaz – akkori árfolyamon – mintegy százmillió forintért bérel új székházat a Népfürdő utcai Gateway Business Centerben. Mivel az erről szóló szerződés minimum tíz évre szól, a posta legalább 12 milliárdot költ majd az ingatlan bérlésére. Később kiderült, hogy a legendás Postapalotát a Wallis Ingatlan Zrt. – amelynek anyacégét, a Wallis Rt.-t 2000 és 2005 között Bajnai Gordon vezette – egyik projektcége, a WPR Primus Kft. egyedüli pályázóként vehette meg négymilliárd forintért. A történet másik furcsasága, hogy a Gateway Business Center közvetett tulajdonosa egy adóparadicsomban bejegyzett cég; az Ablon Group a budapesti ingatlanpiac egyik meghatározó szereplője ugyan, de Guernsey szigetén jegyezték be.
Az ügyben idén februárban Balsai István tett feljelentést az ügyészségen. A fideszes politikus szerint a postapalota eladásánál olyan hátrányos vagyonkezelés történt, amilyet csak szándékosan lehetett elkövetni. A Krisztina körúti épület a legértékesebb ingatlanok egyike, ennek ellenére mindössze kétszázezer forintos négyzetméteráron kelt el. Az új székház bérleti díja a figyelembe vehető piaci árakat illetően viszont kiugróan magas, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) jelentése szerint is az összeg fele, 6,6 milliárd forint megtakarítható lett volna – hangsúlyozta Balsai István. Az ÁSZ egyébként már tavaly szeptemberi jelentésében arra kérte a pénzügyminisztert, vizsgálja felül a székház eladását, mert az szerintük a piaci ár alatt kelt el, és ezzel mintegy 3,5 milliárd forint kár érte a társaságot. Az ÁSZ továbbá a bérletről szóló szerződés felülvizsgálatát is kérte Oszkó Pétertől.
A MÁV is ezt az utat járta. A MÁV egyelőre csak szeretné eladni Andrássy úti székházát, ám már új központba költözött. A Könyves Kálmán körúti Parkway irodaházban 26 ezer négyzetmétert bérel a társaság legalább öt évig, ugyancsak havi százmillió forintért. Az ügylet miatt hűtlen kezelés gyanújával ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete, amit a rendőrség korábban megalapozatlannak tartott.
Így alázza meg Magyar Péter rendszeresen a nőket - videó