Egyre zavarosabb vizek

Újabb ügyben rendelt el nyomozást a Fővárosi Főügyészség az önkormányzati tulajdonú Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.-nél. A nyomozók a fürdők beléptetőrendszerének tendere és a Rác fürdő felújítása után a fővárosi strandok üzemeltetésének kiszervezését is vizsgálják.

Munkatársunktól
2010. 06. 30. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fővárosi tulajdonú Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. a közelmúltban az alaptevékenységét, vagyis a budapesti strandok és fürdők üzemeltetését is kiszervezte egy külsős vállalkozásnak, amelynek öt év alatt hétmilliárd forintot fizetnek ki – hangzott el a Hír TV Célpont című műsorában. – Oda jutottunk, hogy körülbelül tíz százalék megtakarítást lehet elérni, ha ezt kiszervezzük és külső szolgáltatótól rendeljük meg – nyilatkozta Ferenczi Tibor, a BGYH vezérigazgatója, akinek sajátos véleménye van a közcégek működéséről. Szerinte aki állami vagy önkormányzati cégnél dolgozik, tudja, hogy a saját apparátusától a legnehezebb megkövetelni a megfelelő, jó színvonalú munkát.
A Hír TV szerint a strandok és fürdők üzemeltetését megszerző külsős céget, az ötszázezer forint törzstőkével rendelkező Opero
Kft.-t erre a célra hozták létre néhány hónappal a tender kiírása előtt. A szerződésnek több gyanús pontjára is felhívták a figyelmet a műsorban: a felek például kikötötték, hogy a havi 116 millió forintos vállalkozói díj magában foglalja a karbantartáshoz szükséges beszerzések költségeit, a harmincezer forintnál drágább eszközöket mégis az önkormányzati cégnek kell kifizetnie. De a medenceburkolás és a higiéniás szerek beszerzésének költségei is a BGYH-t terhelik egy bizonyos öszszeghatár fölött.
Elhangzott az is, hogy nemcsak az Opero Kft., hanem Gyurcsány Ferenc egykori főtanácsadója is jól járt: a fürdőcég arculatát ugyanis a Braun Róbert által vezetett kft. hétmillió forintért tervezhette meg. Ferenczi szerint a fél évre szóló megbízást azért pályáztatás nélkül ítélték oda, mert a szerződés összege a közbeszerzési összeghatár alatt volt. A BGYH igazgatója ugyanakkor elismerte, hogy ebből az öszszegből azokat az elemeket – logó, levélpapír és boríték – tudták megvalósítani, „ami ingyen volt, vagy nem kellett különösebb forrásokat rendelkezésre bocsátani”. Braun Róbert, a B&P Social Branding ügyvezető igazgatója vérlázítónak nevezte azt a feltételezést, hogy korábbi állami pozícióját az elmúlt öt évben üzletszerzésre használta volna fel. Visszautasította azt is, hogy ugyanolyan „mutyista” lenne, mint azok, akik egyéb fővárosi ügyekben már gyanúsítottként szerepelnek.
Az viszont már bizonyos, hogy az üzemeltetés kiszervezése miatt hűtlen kezelés gyanújával eljárást indított a Fővárosi Főügyészség. Hasonló gyanú miatt hónapok óta nyomoznak a Rác fürdő kilencmilliárdos felújítása és a BGYH beléptetőrendszerének kiépítésére kiírt másfél milliárdos pályázat miatt is. Gyanúsított még nincs.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.