A Pécs kulturális lüktetését is meghatározó sorozatban – június 12. és 20. között – mások mellett helyi együttesek, virtuóz dzsesszzenészek is fellépnek, de táncestek, koncertek, valamint színházi produkciók is várják a publikumot. Mindezeken túl brit napot is tartanak, lesz délutáni játszóház, fúvószenekari muzsikálás, fellép a Honvéd Férfikar, a Magyar Állami Népi Együttes, és muzsikál a Katona Twins klasszikus zenei gitárduó is. A neves külföldi fellépők között lesz a francia Babylon Circus, az izraeli Sheketak, illetve két koreai együttes közös produkciója.
Miqueu Montanaro zenekara, a Vents d’Est (Keleti szél) 1989-ben debütált. Két rendkívül eltérő világból eredő muzsikát ötvöz: az európai és az afrikai népek zenéjét, mindez egyfajta dzsesszköntösbe bújtatva. Az Európa-szerte ismert együttes több lemezt is kiadott már, Pécsett június 18-án a Dóm téri színpadon láthatja őket a közönség.
Montanaro az okszitán nyelvet beszélőkhöz köthető, akik a trubadúrköltészetet adták a világnak. Az okszitán népzene jellegzetes hangszereit, a dobot és furulyát is előszeretettel használja. Az okszitánok Dél-Franciaországban, Provance-ban élnek, de Montpellier, Tolosa városa is ide tartozónak mondható.
Június 19-én szintén a Dóm téren lép fel a harmincöt éves Vujicsics Együttes. A Pest megyei Pomázon alakult zenekar a délszláv – különösen a szerb és a horvát – muzsika hagyományainak ápolására, megóvására jött létre 1974-ben. A zenekar előbb a szerb népzenei tradíciók megőrzését tűzte ki célul, a főváros körüli települések kisebbségeit felkeresve, majd a dél-magyarországi horvát közösségek dalainak gyűjtését és előadását tűzte zászlajára. Az együttes névadója a pomázi születésű Kodály-tanítvány, Vujicsics Tihamér népzene- és néptánckutató, zeneszerző, aki szintén a délszláv kultúra megőrzéséért dolgozott. A koncerten együtt zenélnek a tizenöt éves Söndörgő Együttessel, valamint számos magyar és külföldi vendégművésszel.
A Vujicsics fellépését követő napon, június 20-án a Kaláka és a Szélkiáltó együttes koncertezik. A negyven éve muzsikáló Kaláka együttes neve sem véletlen, tükrözi azt az élményt, amelyet egykor annak a közösségi munkának az öröme adott, amelylyel egymást segíthették szívességből az emberek. Az énekelt versek első hazai képviselői klasszikus értéket jelentenek.
A mindössze öt évvel fiatalabb Szélkiáltó a Kaláka nyomdokain jött létre, a két zenekar rendkívül jó kapcsolatot ápol egymással, ennek köszönhető a Sétatér fesztiválon történő közös fellépésük. A Szélkiáltó pécsi sikerzenekar, s bár a 1980-as években a Ki mit tud? győzteseként elhagyhatták volna a baranyai megyeszékhelyt, mégis a Mecsek déli lankái mellett döntöttek. Kiemelten fontosnak tartják, hogy pécsi költők – Janus Pannonius, Csorba Győző, Pákolitz István, Galambosi László, Bertók László – műveit bemutassák a publikumnak.

Bajban Karácsony Gergely: törvénytelenné nyilvánították Budapest 2025-ös költségvetését!