Gelb Miklós független komlói önkormányzati képviselő társával, az ifjúszocialista T. Attilával (ő korábban szintén tagja volt a komlói testületnek) együtt került előzetes letartóztatásba. Úgy tudjuk, hogy a gyanú szerint egy megváltozott munkaképességűek közvetítésével foglalkozó helyi cég ügyvezetőjeként és munkaügyi előadójaként dolgozó páros olyan alkalmazottakat közvetített ki, akik után nem járt volna állami támogatás – lévén egészségesek voltak –, mégis igénybe vették a támogatásokat.
Petréteiné Malomsoki Csilla, a baranyai főügyészség helyettes főügyésze neveket nem említve azt közölte, a Vám- és Pénzügyőrség Dél-dunántúli Regionális Nyomozó Hivatala folytatja a jogosulatlan gazdasági előny megszerzése bűntette miatt kezdett eljárást, amely során a napokban két személy került előzetes letartóztatásba. Két főt már korábban előzetes letartóztatásba helyeztek. Polics József, a Fidesz választókerületi elnöke, országgyűlési képviselő Gelbről elmondta, az illetőt annak idején azonnal kiléptették a pártból, amint az üggyel kapcsolatban a gyanú legkisebb árnyéka rávetült a képviselőre.
Mindeközben a város MSZP-es polgármesterét, Páva Zoltánt érintő ügyben a Központi Nyomozó Főügyészség a Kispál László (Komlói Polgári Kör) és Polics József által még 2009 nyarán tett feljelentés után elindított nyomozást a kaposvári rendőrkapitányságra tette át.
Korábban azért került a Központi Nyomozó Főügyészség hatáskörébe az ügy, mert Páva Zoltán országgyűlési képviselőként mentelmi jogot élvezett, de ez az új parlament megalakulásával megszűnt.
A nyomozást a Komlói Szociális Kht. (51 százalékban komlói, 49 százalékban Baranya megyei önkormányzat tulajdonában van) egyik ingatlanának 2008 év végi értékesítése miatt rendelték el, az adásvételt később a komlói képviselők bírósági úton támadták volna meg, de Páva Zoltán a kht. egyik taggyűlésén ezzel ellentétesen szavazott. A főügyészség határozata szerint a bizonyítékok alapján megállapítható, hogy értékesítésről Páva Zoltán döntött, s az eljárásba bevont igazságügyi szakértő megállapítása alapján az adásvétellel 15,7 milliós vagyoni hátrányt okoztak, ez pedig – bizonyítottsága esetén – bűncselekmény elkövetését jelentheti.
A kaposvári rendőrkapitányság nem kívánt az ügyről nyilatkozni.
Páva Zoltán lapunknak azt mondta, nem kapta kézhez a hivatalos dokumentumokat, de nem érti, hogy miért ellene folyik eljárás, hiszen szerinte a Komlói Szociális Kht. ügyvezetője értékesítette az ingatlant. Kiemelte: a tulajdonos önkormányzatok az értékesítéssel egyetértettek, de az eladás mikéntjéről nem volt tudomásuk.

Furcsa dolgokkal állt ki a nyilvánosság elé a kisfiút felrúgó karateedző felesége