Orbán Viktor: Harcolni kell!

Nem szabad azt hinnünk, hogy véglegesen győztünk, harcolni kell – jelentette ki tegnap Orbán Viktor Kötcsén, ahol hetedszer találkoztak a polgári oldal politikusai, tudósok, közéleti személyiségek, művészek és újságírók, hogy megvitassák a közélet aktuális kérdéseit. A miniszterelnök szólt az MSZP lehetőségeiről is.

Szilágyi Richárd
2010. 06. 09. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szeretném, ha a magyar jobboldal nem merevedne bele a kormánypárti szerepbe – hangsúlyozta Orbán Viktor. A kormányfő döntő fontosságúnak nevezte a jobboldal szellemi közösségének fenntartását annak érdekében, hogy a következő hetek, hónapok fontos vitáit sikerrel vívják meg. Bejelentette, a Varga Mihály által vezetett gazdasági tényfeltáró bizottság jelentésében foglaltak azonnali intézkedéseket követelnek majd az új kormánytól.
Szerinte a „kétharmados forradalom” kifejezés pontosan azt írja le, ami az áprilisi választásokon megvalósult. Közölte, az általa vezetett pártszövetség soha nem lépett le az alkotmányos útról – akkor sem, ha sokan ezt szerették volna. – Végrehajtottuk azt a politikai bravúrt, hogy sikerült fenntartanunk a rendszerdöntő hangulatot, olyan emberekben is, akik már nem nagyon bíztak a demokráciában – fogalmazott. Kijelentette, hogy az új társadalmi szerződésnél többet nem is érhetett volna el a választófülkékben végbevitt forradalom, amely felváltotta az elitmegállapodásokon épülő politikai rendszert. – Mivel ez fáj legjobban a baloldalnak, éppen ezért itt fog visszatámadni – emelte ki.
Orbán beszélt az MSZP visszatérési lehetőségeiről is, amely szerinte abból adódik, hogy a szocialisták saját érdekeiknek megfelelően, az aktív-inaktív népesség szembeállításával és az ebből adódó ígérgetéssel osztották meg a társadalmat. – Ha ez a kettősség fennmarad, akkor nem tudunk eredményesek maradni, csak véletlenszerűen nyerhet újra választást a jobboldal. Hangsúlyozta, ezért az együttműködés rendszerére kell pozicionálni a társadalmat. Ebből az együttműködésből kell felépíteni a középosztályt, amely a munka, otthon, család, egészség és rend értékeire épült.
– Nem szabad azt hinnünk, hogy véglegesen győztünk – mondta Orbán. Hangsúlyozta, ugyanolyan eredményesen kell dolgozni a hatalomban, mint korábban azon kívül. – Harcolni kell! – zárta előadását Orbán Viktor.
Tellér Gyula szociológus arra hívta fel a figyelmet, hogy „az elmúlt húsz évben folyamatosan rendszerváltozásra törekedtünk, de nem az történt, amire számítottunk”. – Romboló erők szabadultak el, és élethalálharc indult a rendszerváltók és a Kádár-korszak fenntartói között – fogalmazott.
Lánczi András politológus Cicero szavait idézte: „A nép jóléte a legfőbb törvény.” Úgy vélte, minden politika legalapvetőbb lényege, hogy a politikus mit is csinál, amikor a népet irányítja.
Granasztói György arról beszélt, hogy az áprilisi választásokon nyilvánvaló politikai győzelem született a demokrácia keretei között, amelynek azonban elmúlt nyolc éve hosszú és fárasztó időszak volt. – Remélhetőleg befejeződik a két évtizede zajló szellemi polgárháború Magyarországon – mondta.
– Csodálatos, de mégsem csoda – jelentette ki Hans Kaiser, a Konrad Adenauer Alapítvány magyarországi képviselője a Fidesz– KDNP nagyarányú választási győzelméről. A német politikus hangsúlyozta, büszke arra, hogy Isten többször került elő a magyar parlamentben az elmúlt héten, mint a korábbi nyolc évben összesen. A tegnapi rendezvény meghívottjai között volt a korábbi köztársasági elnök, Mádl Ferenc és felesége, Schmitt Pál, az Országgyűlés elnöke, Csoóri Sándor költő, míg a határon túli magyarokat Duray Miklós képviselte.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.