Pályán kívüli magyaros izgalmak

A labdarúgó-világbajnokság június 11-i rajtja előtt a kézilabdás elit még igyekszik minden figyelmet magára vonni. A múlt hét végén a férfi Bajnokok Ligájában első ízben rendeztek klasszikus Final Fourt, a nők pedig lezárták az Európa-bajnoki selejtezők sorozatát. Minket, magyarokat elsősorban nem is az események, inkább az azokhoz kapcsolódó hírek hozhattak lázba: az, hogy két év múlva a női BL-ben akár Budapest is négyes döntőt kaphat, illetve az, hogy a Barcelonával BL-második Nagy László miként bújik ki a magyar válogatottságához köthető újabb, minden bizonnyal utolsó határidő alól.

Ballai Attila
2010. 06. 10. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sorsolásra várva. Vasárnap éjszakára kialakult a decemberi, dán– norvég közös rendezésű női Európa-bajnokság tizenhatos mezőnye. A két házigazda mellé a hét selejtezőcsoport első és második helyezettjei csatlakoztak (a magyarok százszázalékos teljesítménnyel zártak kvartettjük élén), a résztvevők a következők: Norvégia, Dánia, Magyarország, Franciaország, Montenegró, Németország, Spanyolország, Horvátország, Ukrajna, Oroszország, Románia, Hollandia, Izland, Svédország, Szerbia, Szlovénia. Izland egyetlen gólnak köszönhetően előzte meg Ausztriát, Hollandia ugyanígy Macedóniát. Szombaton délután már az Eb sorsolását is elkészítik, négy négyes csoportot alakítanak ki. A magyar válogatott selejtezőbeli teljesítményével minden valószínűség szerint a második kalapba kerül a kiemeléskor.


Pazar rendezés, majd húszezer fizető néző, lélegzetelállító színvonal pályán kívül és belül – így áradozott a kölni végjátékról helyszíni élményei alapján Sinka László, az európai szövetség, az EHF végrehajtó bizottságának tagja, a magyar szövetség elnöke. Aki máris azt tervezi, hogy e pompás kezdeményezést ki kellene terjeszteni a női szakágra, aztán a döntőt azzal a lendülettel mindjárt importálni Budapestre. „Nemcsak részemről merült fel ez az igény, az ötletet rendkívül jónak és támogatandónak tartja például Jan Tuik, az EHF versenybizottságának az elnöke is – szögezte le Sinka. – A következő szezon kiírása már elkészült, és abban a hagyományos, oda-visszavágós szisztéma szerepel, 2012 tavaszán viszont szerintem a nőknél is megrendezhetjük a Final Fourt. Sőt, egy beszélgetés folyamán arról is szót ejtettünk, hogy Budapest kitűnő házigazda lehetne.” Annál is inkább, mert a férfiszakágat uraló németek, spanyolok és franciák a nőknél klubszinten nem dominálnak, így a majdani finálét a két „hatalmi centrum” egyike, Skandinávia vagy Kelet-Közép-Európa kaphatná, utóbbi régióban pedig Budapest, hiszen kiválóan megközelíthető Bécsből, Ramnicu Valceáról, Ljubljanából, akár Podgoricáról is. Hát még Győrből.

Perez is csatasorban. A Szlovénia elleni, június 13-i és 20-i világbajnoki selejtezőre készülő magyar férfiválogatott tegnap Balatonalmádiban ütötte fel a főhadiszállását, ahonnan naponta kétszer ruccan át edzésre Veszprémbe. A 39 éves Carlos Perez már ismét tagja a keretnek, Gál Gyula Zágrábból, Császár Gábor a francia Chambéry, Ilyés Ferenc és Mocsai Tamás a német Lemgo együttesétől később toppan be. Nagy Lászlónak pedig, ugyebár, a Barcelonától kellene jönnie – lassan egy esztendeje. Mivel a katalán klub érdekelt volt a kölni BL-döntőben – a vasárnapi fináléban 36-34-re kikapott a német Kieltől, így második lett –, azt tudakoltuk a helyszínen járt Sinka Lászlótól, beszélt-e Naggyal, és ha igen, a jobbátlövő nem faggatta-e felajzottan, mikor és hol csatlakozhatna a magyar válogatotthoz. „Értem a poént, de hadd válaszoljak komolyan. Azt várom Nagy Lacitól, hogy a lehető leggyorsabban tájékoztassa döntéséről Mocsai Lajos szövetségi kapitányt. Kitűnő példák lebeghetnek a szeme előtt Görbicz Anitától Carlos Perezig, igazán meríthetne belőlük.”
Tegnapi lapzártánkig ez nem történt meg; és ez már cseppet sem meglepetés. Mocsai Lajos a múlt héten levelet küldött Nagynak, és annak tartalmáról akkori érdeklődésünkre így számolt be: „Három pontban foglalható össze. Az elsőben arról írtam, szükségünk van rá, a másodikban arról, külföldön is lehet magyarként élni, ezt én aztán pontosan tudom, a harmadikban arról, hogy választ várok tőle.” Egy feleletféleség érkezett is, ám nemhogy igent és nemet nem tartalmazott, még feltételeket sem, legfeljebb fenntartásokat. Ezért megkérdeztük a kapitányt, mit tesz, ha újabb, kategorikus üzenetet nem kap, mire ő rávágta: „Ha nincs levél, az nemet jelent. Ez pofonegyszerű.”
Tényleg az. Úgyhogy felesleges játszani a megcsalt, de bárgyú módon reménykedő szerelmest, miközben hosszú hónapok óta ki vagyunk rúgva.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.