Básthy Tamás (KDNP) és Kocsis Máté (Fidesz) is a Honvédelmi Minisztériumnál történt visszaélések miatt interpellálta a kormányt. Kocsis szerint Szekeres Imre (MSZP) minisztersége nyomán a honvédség kötelékében szakmai és erkölcsi válság tapasztalható. Simicskó István (KDNP) államtitkár hangsúlyozta, az új vezetés elkötelezett az újjáépítésben, s ha kell, vezetőcserékre is sor kerül. Az MSZP-s Kiss Péter és Gúr Nándor a nyugdíjkorrekciós, illetve az Út a munkához program folytatása felől érdeklődött. Soltész Miklós, a Nemzeti Erőforrások Minisztériuma államtitkára szerint nem kizárt, hogy az elkövetkezendőkben szükséges lehet törvényt hozni a nyugdíjkorrekcióról, mert az elmúlt nyolc évben ezen a területen is romlott a helyzet. Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára elmondta: az Út a munkához program nem érte el célját, mert a munkaképes, ám szociális támogatásban részesülőket nem sikerült visszavezetni a munkaerőpiacra. Gaudi-Nagy Tamás (Jobbik) a „szabadságért küzdő politikai ellenállókkal” szemben indult koncepciós eljárások miatt interpellálta a legfőbb ügyészt, megemlítve Budaházy Györgyöt és a gárdistákat is. Kovács Tamás beszámolt az említett büntetőügyek állásáról, megjegyezve, hogy Gaudi-Nagy bizonyos eljárásokban védőként is érdekelt. A jobbikos politikus nem fogadta el az interpellációs választ, az Országgyűlés többsége viszont igennel szavazott. A karzatról Budaházy szimpatizánsai bekiabáltak, hogy „börtönbe a legfőbb ügyésszel”. Az ülést vezető Balczó Zoltán (Jobbik) rendreutasította a hallgatóságot.
Az alkotmány-előkészítő eseti bizottság munkájában két ellenzéki alelnök vehet majd részt – hangzott el a testület létrehozásáról szóló határozati javaslat vitájában. Az egyik előterjesztő, Balsai István (Fidesz) arról is beszélt, hogy a bizottságnak – az eredeti tervektől eltérően – nem 2011. június 30-ig, hanem ez év végéig meg kell alkotnia az új alkotmányra vonatkozó javaslatait. Bárándy Gergely (MSZP) máris kifogásolta a még terv szintjén sem létező új alaptörvényt: mint mondta, nem helyes, ha abba az Istenre való utalás is bekerül.
Fontos döntések. Lázár János tájékoztatása szerint a Fidesz kezdeményezi, hogy a köztársasági elnök személyéről június 29-én hozzon döntést az Országgyűlés. A kormánypártok államfőjelöltjének személyéről továbbra sem árult el részleteket az előkészítéssel megbízott politikus, mindössze annyit mondott, hogy a döntés előtt egy nappal jelentik be, hogy kit javasolnak. – Igyekszünk olyan személyt találni, aki háromharmad képviseletére is alkalmas lesz – hangsúlyozta a Fidesz frakcióvezetője. Meg kell szüntetnünk azt a tarthatatlan állapotot, hogy nem működnek megfelelően az állami pénzek ellenőrzését végző szervezetek, ezért szeretnénk, ha még júniusban megválasztaná a Ház az Állami Számvevőszék vezetőit is – fűzte hozzá Lázár. Azt is bejelentette, hogy július elejéig legalább két alkotmánybíró személyéről dönthet az Országgyűlés. Ennek kapcsán sem közölt konkrét neveket.

Megállt Görög Zita szíve az M7-es autópályán – videó