Tovább támadja a kormányt a Jobbik

Mizsei Bernadett
2010. 06. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sorcsere. Azonnali hatállyal viszszahívta a korábbi ciklusban a regionális fejlesztési tanácsokba delegált tagjait a Vidékfejlesztési Minisztérium. A tárca lapunkat úgy tájékoztatta, hogy a tizennégy fő pótlásáról később dönt a vidékfejlesztési miniszter. – Politikai delegáltakról van szó, s nyilvánvaló, hogy egy kormányváltás után az ilyen tagokat visszahívják – indokolta a döntést a tárca. Ismert, az országban hét regionális fejlesztési tanács működik, amelyek az adott régió területfejlesztési koncepciójának és programjának kidolgozását, és más közös fejlesztési feladatokat látnak el. A korábbi ciklusban a szervezet tagjai voltak mások mellett: a tanács illetékességi területén működő megyei területfejlesztési tanácsok elnökei, valamint a földművelésügyi és vidékfejlesztési, a környezetvédelmi, a gazdasági és közlekedési, az egészségügyi, a szociális és munkaügyi, az oktatási és kulturális, valamint a pénzügyminiszter egy-egy képviselője is. (B. A.)


Élesen támadta tegnap az új kormányt a Jobbik. A párt alelnöke szerint diktatórikus politizálást vezet be a Fidesz, mert a demokrácia alapjait érintő kérdésekben nem veszi figyelembe az ellenzéki pártok előterjesztéseit. Novák Előd tegnap ezt a választási eljárásról szóló törvénymódosítás kapcsán állította. Az alelnök úgy vélte, az indítvány több pontja demokráciaellenes, csak a Fidesz érdekeinek kedvez, például az ajánlószelvény-gyűjtés határidejének 35 napról kilenc napra csökkentése. Más pontokat alkotmányellenesnek nevezett, mert szerinte ezek elzárják a kisebb pártokat és civil szervezeteket a voksoláson való indulás lehetőségétől.
Az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) elnöke, Kolompár Orbán viszont azt a javaslatot kritizálta, amely az iskolába járáshoz köti a családi pótlék folyósítását, s amelyet ötven óra hiányzás után természetben adnának a rászorulóknak. Mint azt megírtuk, a Fidesz – Kolompár állításával ellentétben – nem venné el az állami támogatást, csupán ellenőrizné, hogy a természetbeni juttatásokat megkapják-e a gyermekek. Az OCÖ ugyanakkor elfogadta a kisebbségi önkormányzati képviselők számának csökkentését. Kolompár Orbán, az OCÖ elnöke egyébként tegnap soron kívüli, személyes tájékoztatást kért az országos rendőrfőkapitánytól a romák elleni támadássorozat nyomozati és bizonyítási eljárásáról, mert az utóbbi időben szerinte „túl nagy a csend”.
A Lehet Más a Politika olyan javaslatot terjesztett a parlament elé, amely beillesztené a gondnoksági szabályozást a polgári törvénykönyvbe (Ptk.). Képviselőjük, Szabó Tímea elmondta, kilenc érdekvédő szervezet fejezte ki levélben sajnálkozását, amiért az Alkotmánybíróság döntése értelmében az új Ptk.-ban a gondnoksági szabályozás nem léphet hatályba. – Ez a szabályozás forradalmi változást jelenthetne a fogyatékkal élők, a pszichiátriai betegek, az idősek és más segítségre szorulók emberi méltósághoz való jogainak érvényesülésében – vélekedett. Javaslatuk nyomán senkit nem lehetne korlátlan ideig teljes körűen gondnokság alá helyezni.

Népszavazást akar. A Fideszt Gyurcsány Ferenc szerint nem hatalmazták fel alkotmányozásra, ezért blogjában közölte, népszavazást kellene a témában tartani. Az MSZP-ben annak van többsége, hogy állítsanak saját államfőjelöltet – ezt már Lendvai Ildikó pártelnök közölte, de személyről nem beszélt. Erről az elnökség és a választmány közös előterjesztése alapján a vasárnapi pártkongreszszus dönt. Közben Csabai Lászlóné, Nyíregyháza MSZP-s polgármestere bejelentette, nem indul az önkormányzati választásokon. (MN)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.