Kína, Japán és Dél-Korea vezetőinek részvételével tartottak a hét végén csúcstalálkozót a dél-koreai Csedzsu-szigeten, az eredeti tervek szerint elsősorban gazdasági témákról, de a félsziget két országa közötti súlyos haditengerészeti incidens árnyékában. Ven Csia-pao kínai és Hatojama Jukio japán miniszterelnök vendéglátójukkal, Líj Mjungbak államfővel együtt aggodalmukat fejezték ki a dél-koreai Csonan korvett 46 halálos áldozatot követelő elsüllyesztése miatt, de a vezető ázsiai nagyhatalom kormányfője nem volt hajlandó azért – a hivatalos nemzetközi vizsgálat konklúziója ellenére – Észak-Koreát kárhoztatni.
Közben az északi kommunista rezsim külügyminisztériuma egy teóriával is előállt az incidenssel kapcsolatban: eszerint az Egyesült Államok azért teszi Észak-Koreát felelőssé a dél-koreai hajó elsülylyesztéséért, hogy megtarthassa támaszpontját Okinaván, és „kellemetlen” helyzetbe hozza Phenjan egyetlen szövetségesét, Kínát.
Szakítás Okinava miatt. Kilép a kormánykoalícióból a Japán Szociáldemokrata Párt, mert nem ért egyet az Okinava szigetén működő amerikai támaszpont áthelyezéséről elfogadott amerikai–japán megállapodással, ami ellentétes a kormányfő, Hatojama Jukio választási ígéretével. Az apró párt távozása nem fenyegeti a koalíció politikai stabilitását.

Az egész internet Magyar Péteren röhög - mutatjuk a legjobb mémeket