A központi választójogi testület mostantól minden általános választás előtt megújítható. Vagyis az OVB öt tagját a parlamenti, az önkormányzati és az uniós képviselők választására kiírt szavazást megelőző 42. napon kell megválasztania az Országgyűlésnek. A jogszabályt egy héttel ezelőtt, június 21-én fogadta el a törvényhozás és sürgősséggel kérte a kihirdetését. Az államfő így öt napon belül látta el aláírásával a jogszabályt.
Az OVB állandó tagjait – Szigeti Pétert, Halmai Gábort, Fazekas Mariannát, Szoboszlai Györgyöt és Bordás Vilmost – februárban választotta meg négy évre az Országgyűlés. A Bajnai-kormány előzőleg nem egyeztetett az ellenzékkel. A parlamenti választások április 11-i első fordulójában botrány tört ki: a lakóhelyüktől távol igazolással szavazó állampolgárok több szavazókörben este hét óráig nem tudták leadni a voksaikat, a szavazás csak a hajnali órákban ért véget. Virág Rudolfnak, az Országos Választási Iroda (OVI) vezetője javaslatára az OVB délután négy órakor elhalasztotta a hétkor esedékes urnazárást, hét óra tájt pedig a szavazás befejezéséig meghosszabbította a kampánycsendet. A választópolgárok így nem értesülhettek a részeredményekről, hanem az éjszakai órákban a végeredményt ismerhették meg. Az OVB később jóváhagyta saját választásnapi döntéseit. Szigeti Péter elnök a választási irodát és a jogszabályt hibáztatta a kialakult helyzetért. Virág Rudolf viszont a bizottság állásfoglalásaira hivatkozott.
Az ősszel esedékes önkormányzati általános választás előtt jó egy hónappal a parlament új testületet választhat a jelenlegi OVB helyett. A kampány rövidebb lesz. A választást ugyanis nem 72, hanem 60 nappal a szavazás előtt kell kitűzni. Kampány a kitűzéstől a szavazást megelőző napig folytatható. Mostantól kevesebb idő jut az ajánlószelvények összegyűjtésére. További változás, hogy a kampánycsend nem kettő, hanem csak egy napig tart.
Virág Rudolf marad. Az OVI vezetője nem távozik. Megkeresésünkre Szabó Erika, a területi közigazgatás fejlesztéséért felelős államtitkár közölte: Virágot június 10-i hatállyal kinevezték a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium helyettes államtitkárává. Miniszteri biztosként is tevékenykedik: a megyei közigazgatási hivatalok megszervezésében vesz részt. Szabó Erika úgy véli: Virág Rudolf az április 11-i első választási forduló előkészítésekor a jogszabályoknak megfelelően járt el. Az államtitkár szerint a szavazatok összesítésénél és a kihirdetéskor előállt rendkívüli helyzetet az OVB döntése idézte elő. Magát a törvényhozó hatalom fölé helyezve a bizottság meghosszabbította a kampánycsend idejét – érvelt a minisztérium illetékese.

Deák Dániel: A Harcosok Klubja nagyon komoly újításnak minősül, nemcsak a magyar politikai életben, hanem egész Európában