Szűcs Erika volt szocialista politikus négy hónappal a miniszteri székből történő távozása után csaknem hatmillió forintos szerződést kötött az általa korábban irányított Szociális és Munkaügyi Minisztériummal. Lapunk erről a szerződésről még júliusban számolt be. A szocialista politikus feladata az Út a munkához program monitorozása volt, vagyis a programmal kapcsolatban megjelent sajtócikkeket, híradásokat kellett feldolgoznia, elemeznie. Papcsák tájékoztatása szerint Szűcs Erikát miniszteri biztosként aposztrofálták, a vizsgálat során azonban nem találták annak nyomát, hogy ilyen megbízatást kapott volna. – Sokkal problémásabb azonban a megbízási szerződés, amellyel a politikus visszafoglalkoztatta magát, ráadásul ennek a teljesítése is kétséges – tette hozzá.
A kormánybiztos szerint a minisztériumban több embert is alkalmaztak ezekre a feladatokra, és az is megállapítható, hogy a volt miniszter munkája önálló szellemi alkotásként nem értékelhető. Papcsák súlyos problémának nevezte, hogy a teljesítési igazolásokhoz nem készült „végtermék”, és azt is kifogásolta, hogy a Szűcs által csatolt beszámoló később született, mint a rajta szereplő dátum. – A Szűcs Erikának végül elszámolt bruttó 5,4 millió forint pedig jogilag alaptalan – tette hozzá.
Papcsák álláspontja szerint szakmai és politikai felelősség terheli az ügyben Herczog Lászlót, aki a szociális tárca vezetője volt Szűcs Erika visszafoglalkoztatása idején, Székely Judit volt szakállamtitkárt pedig jogi felelősség terheli, hiszen – megítélésük szerint – úgy igazolt teljesítéseket, hogy nem volt mögötte valós teljesítmény. A tegnapi tájékoztatón Papcsák Ferenc arról is beszámolt, hogy jó ütemben halad az elszámoltatás, és közölte: rövid időn belül további konkrét ügyekkel fognak a sajtó elé állni. Meg fogják nevezni, hogy az ország jelenlegi helyzetét okozó korábbi kormányzati intézkedésekért kik a felelősek. – Az már most világos, hogy „nagy értékű visszaélések, lopások és korrupciós ügyek” terhelték az elmúlt időszakot, és ezek a legmagasabb szintű politikai döntéshozókhoz érnek el.
Szűcs Erika koncepciózus politikai gyalázkodásnak minősítette a Papcsák-féle jelentés megállapításait. Szerinte a kormánybiztos annak érdekében, hogy megfeleljen a „megrendelésnek és az elvárásnak, hazudik”.
– Volt teljesítés az ügyben, és ez a tárca irattárában el is érhető – reagált Papcsák bejelentésére Mesterházy Attila. Az MSZP pártelnök-frakcióvezetője szerint a Fidesz által előszedett ügyek már lerágott csontok, amelyekről „ezerszer kiderült, hogy egyetlenegy részükben sem igazak”.

Gyurcsány volt felesége mindenképpen felvenné Ukrajnát az EU-ba