A legnagyobb érdeklődést minden bizonnyal a világzenei programok keltik majd. Nyíregyháza főtere igazi folklór-olvasztótégellyé válik augusztus utolsó napjaira. A hetvenhét éves nyugat-afrikai Manu Dibango a fúziós dzsessz doyenje, egyesek szerint pedig ő maga az „afrikai zene apja”. Merész ember, aki mert nagyot álmodni: az autentikus kameruni makossa ritmust az amerikai funkkal és diszkóval is elegyítette. Másik afrikai zenész is jön: Bassekou Kouyate, a tradicionális hangszer, a ngoni, az evezőlapát formájú pengetős hangszer mestere. A kubai son új generációjának legjobbjai a Septeto Santiaguero. Életigenlés kubai módra. Érkezik még az ázsiai tradicionális torokéneket a rockzenét ötvöző Hanggai, a salsát művelő La Excelencia és Joana Amendoeira fadista is. A magyar oldalt erősíti a Szászcsávási Band, a Zuboly, Szalóki Ági, a Napra, a Kerekes Band, a Csík zenekar és a Méta együttes.
A színházi programok közt, ahogy az a Vidoron lenni szokott, az elmúlt évad legjobb vígjátékai kaptak helyet: többek között a budapesti Katona József Színház A szerelem diadala című játéka, a Vígszínház Egy, kettő, háromja, Pintér Béla és Társulatának Árva csillaga, az Egri Gárdonyi Géza Színház Csörgess meg! című darabja, a budapesti Thália Színház Beszélő fejek II. monológ-összeállítása. A vendéglátó város színházának művészeiből verbuválódott missziócsapat, a Déryné-hadművelet is beveszi a várost és a környező falvakat „ekhós szekerével”. A Pregitzer Fruzsina vezette időszaki társulat tagjai a Dekameron és a Canterbury mesék világát idéző vásári komédiájukkal emberségre, együttlétre, összetartozásra tanítanak.
Az irodalmi kávéházban Szécsi Noémi, Csaplár Vilmos, Pozsgai Zsolt, Bereményi Géza beszél pályájukról, írásaikról, a kortárs magyar irodalom helyzetéről a saját szemszögükből.
A dumaszínházas srácok is Nyíregyháza felé veszik az irányt a következő néhány napban: Kiss Ádám, Kőhalmi Zoltán, Aranyosi Péter, Hadházi László, Kovács András Péter, Lorán Barnabás és Beliczai Balázs filozófiai okfejtéseikkel, nagyotmondásaikkal, megmondó- gondolataikkal szórakoztatnak-fárasztanak majd.
A szórásból nem maradt ki a képzőművészet sem: az Antal– Lusztig-gyűjteményhez tartozó Ország Lili-képek mellett Gordon Eszter színházi fotói és Gál András konceptuális táblaképeiből nyílik egy-egy kiállítás.
A Vidor igazi lokálpatrióta esemény, ahová kivonul az egész város, hogy kultúrmorzsákat csipegessen, füleljen bele annyi koncertbe, amennyibe egy év alatt nem tudna, mert ugye pénztárcája nem engedi meg. A Vidor idején Nyíregyházán lenni jó, a nyárutó zöngéit itt kell beszippantani, hogy utána nagy levegőt véve lehessen nekikezdeni az ősznek, a kötelezettségeknek.

További közös „akciókat” tervezett Magyar Péter és a Magyarországról időközben kiutasított ukrán kém