Legfőbb feladatunk, hogy megóvjuk a munkahelyeket és újakat teremtsünk – jelentette ki lapunknak Molnár Attila, Komárom ellenzéki polgármesterjelöltje. Több mint tízévnyi baloldali városvezetés után a polgári oldal azt ígéri a település lakóinak, győzelme esetén áttekinti a helyi kis- és középvállalkozásoknak nyújtott adókedvezmények és támogatások feltételrendszerét, az iparűzési adó mértékének csökkentését, illetve elengedését, egyéb adóformák átütemezését, fizetési könnyítéseket, a munkavállalók után fizetendő járulékok időleges átvállalását. – A határ menti elhelyezkedése miatt a város kapuszerepet tölt be. Duna melletti fekvése vízi kapcsolatot biztosít számára Nyugat- és Dél-Európa felé. Ezért a gazdasági funkció erősítése érdekében gondoskodnánk az ipari park fejlesztéséről – ismertette további terveit Molnár Attila. Megjegyezte, Komáromnak ezer szállal kell kötődnie Észak-Komáromhoz, a két városrész már most egy gazdasági egységet alkot, de tovább fogják erősíteni összetartozásukat. Mindezt alátámasztja Orbán Viktor kormányfő bejelentése, miszerint a tárgyalások haladéktalanul megkezdődnek a szlovák féllel az új Duna-híd építéséről.
A Fidesz–KDNP polgármesterjelöltje úgy véli, Komárom most nem használja ki kedvező adottságait. – Ha a választók nekem szavaznak bizalmat, munkatársaimmal azon leszünk, hogy az erődrendszer és a gyógyfürdő mellett növeljük a város turisztikai vonzerejét. Ezt a célt szolgálhatja az ipari skanzen, a kulturális és konferenciaturizmus, a sport- és gasztronómiai turizmus – fejtette ki Molnár Attila. A stratégiai célok közé sorolta a fürdő továbbfejlesztését, a minőségi szállások, gyógyszálló építését. A strand mögötti területen egy multifunkciós sportcsarnokot építenének. Hangsúlyozta: a koncepció nélküli, ötletszerű építgetések helyett átfogó, párbeszéden alapuló, szakmailag megalapozott fejlesztési terveket dolgoznak majd ki.
Az UNESCO világörökség-jelölt listáján szereplő komáromi erődrendszer kapcsán elmondta: a Monostori erőd dunai bástyájának fejlesztésével a Duna felől érkezőknek kell kaput nyitni. A Csillag erődben nemzetközi művészeti központot alakítanának ki, az Igmándi erőd tanulmányterve pedig foglalkozik a római kori emlékek bemutatásával. Az elképzelések között szerepel, hogy kompjáratot indítanának az erődök között. Molnár Attila kiemelt feladatnak nevezte a belváros szinte elviselhetetlen forgalmának csökkentését. Úgy fogalmazott: szükséges megvizsgálni egy északi gyűjtőút építésének lehetőségét. A közlekedés fejlesztésének fontos mérföldköve lenne a buszpályaudvarral közös vasútállomás megépítése, amire többféle forrás bevonását tervezik. A polgármesterjelölt a szociális programpontok közül szót ejtett arról, hogy a költségvetési irányelveknél kiemelten kezelik majd az önhibájukon kívül bajba kerültek segélyezését, és támogatni fogják a bajba jutott lakáshiteleseket is. Emellett a pályázati forrásból származó pénzek jobb kihasználásával kiteljesítenék a közmunkaprogramot, amivel csökkenthetnék a segélyből élők számát.
– Komáromnak zöldvárosnak kell lennie – hangoztatta a politikus, aki ennek szellemében parkosítási programot ígért, és említést tett egy arborétum létrehozásának szándékáról is. – Megvizsgáljuk a megújuló energiahordozók felhasználásának lehetőségét, hiszen ezen a területen remek adottságaink vannak – emelte ki Molnár Attila.

Rekordhideg május: mikor változik az időjárás?