Fraknfurter Allgemeine
Teljesen helytelennek nevezte az egész testet eltakaró mozlim női öltözet, a burka viselését a német szövetségi belügyminiszter. Thomas de Maiziere a konzervatív napilapnak nyilatkozva elmondta: „Az arcot látni, a szemekbe nézni, kezet nyújtani – ez a civilizáció három fontos vívmánya.” A belügyminiszter szerint a burka viselésével ezek az emberi érintkezések nem lehetségesek. Arra a kérdésre, hogy Franciaországhoz hasonlóan Németországban is betilthatják-e a mozlimok öltözetének viselését, Thomas de Maiziere azt mondta, a kérdést óvatosan kell megközelíteni, egy ilyen lépésnek arányosnak és a gyakorlatban megvalósíthatónak kell lennie.
Daily Mail
Százezer dolláros pénzbüntetésre kötelezte a floridai Gainesville város vezetése Terry Jones lelkipásztort, aki lemondott arról a tervéről, hogy a 2001. szeptember 11-i terrormerényletek kilencedik évfordulóján nyilvánosan elégeti a Korán több száz példányát. A nemzetközi diplomáciai vitát gerjesztő és számos mozlim állam lakosságát felháborító Terry Jonesnak most ki kellene fizetnie a Korán-égetés miatt a város vezetése által foganatosított biztonsági intézkedéseket, a lelkipásztor floridai templomához ugyanis több mint kétszáz rendőrt vezényeltek ki szeptember 11-én – írta a brit konzervatív bulvárlap. A pénzbüntetés, amelyet Jones nem hajlandó kifizetni, csődbe viheti a lelkipásztort és egyházát, amelynek negyven tagja van.
Herald Tribune
Szörnyű időket él most át sok ember az Egyesült Államokban. A gazdasági visszaesés miatt egyre nagyobb a szegénység, több millió ember vesztette el otthonát. A fiatalok nem tudnak elhelyezkedni; az ötvenes korosztály tagjai, akiket elbocsátottak munkahelyükről, attól tartanak, sosem fognak többé dolgozni. Ha azonban valódi politikai felháborodást keresünk – olyat, amely arra készteti az embereket, hogy Obama elnököt Hitlerhez hasonlítsák, vagy hazaárulással vádolják –, akkor azt nem a szenvedő amerikaiak között fogjuk megtalálni. Ehelyett a nagyon kiváltságosok körében, olyan emberek körében, akiknek nem kell aggódniuk állásuk, otthonuk vagy betegbiztosításuk elvesztése miatt, akik attól a gondolattól vannak felháborodva, hogy valamivel több adót kell fizetniük – írja a The New York Times globális kiadásában megjelent véleménycikkében Paul Krugman. A szerző szerint a gazdagok dühöngése azóta tart, amióta Barack Obama elnök lett. Először a Wall Street bankárai háborodtak fel azon, hogy korlátozzák év végi juttatásaikat, noha a bankoknak az adófizetők dobtak mentőövet. Stephen Schwartzman milliárdos pedig odáig ment el, hogy egy neki nem kedvező Obama-adójavaslatot Lengyelország nácik általi megszállásához hasonlította.

Kemény üzenetet küldött Gyurcsány volt felesége, szorul a hurok Magyar körül