Több hónapos huzavona után a francia parlament végleges formájában elfogadta a bevándorlási törvényt, amely szigorítja a hivatalos okmányokkal nem rendelkező bevándorlók kiutasítására vonatkozó szabályokat – írta az MTI. Miután a centristák nyomására márciusban lekerült a napirendről az állampolgárságtól való megfosztás lehetőségének kiszélesítése, két vitatott kérdésben kellett dönteni a törvény elfogadásához: a súlyos betegségben szenvedő illegális bevándorlók tartózkodási engedélye megadásának és a kiutasításra váró személyek fogva tartásának új szabályozásában. Beteg külföldiek a jövőben csak akkor kaphatnak tartózkodási engedélyt, ha a származási országukban nincsen megfelelő gyógykezelés.
A kiutasításra váró bevándorlók fogva tartása kapcsán a végleges szöveg a nemzetgyűlés és a kormány álláspontját tartalmazza: az illetékes bíró a jelenlegi két nap helyett öt nap alatt hozhatja meg döntését a fogva tartásról. Az intézkedés a kiutasítási eljárások hatékonyságának növelését célozza, mivel jelenleg az őrizetben tartott illegális bevándorlók kevesebb mint 30 százalékát utasítják ki végül az országból.
A Le Figaro napilap internetes oldalán a válaszadók 83,92 százaléka vélte úgy, hogy vissza kellene állítani a határellenőrzést Európában.

Ukrán befolyás alatt állhat a Tisza Párt − itt vannak a bizonyítékok