Életét vesztette Moammer el-Kadhafi egyik fia és három unokája a NATO egyik légicsapásában Tripoliban, de a líbiai vezető túlélte a támadást – közölte tegnap a líbiai kormány szóvivője. Az arab al-Dzsazíra hírtelevízió által is idézett Musza Ibrahim arról számolt be, hogy a NATO csapást mért Kadhafi legkisebb fiának, Szeif al-Arabnak a házára. A támadáskor az épületben tartózkodott maga Moammer el-Kadhafi és a felesége is, illetve más rokonok és barátok is ott voltak. A szóvivő hangsúlyozta, hogy a meggyilkolt Kadhafi fiú nemigen folyt bele az ország, illetve a Líbiában zajló katonai hadműveletek irányításába.
A NATO-hadműveletek kanadai parancsnoka, Charles Bouchard szerint a légicsapás egy parancsnoki épület és irányítóközpont ellen irányult a főváros központjában lévő Báb-el-Azizíja komplexumban. Hangsúlyozta, hogy a NATO kizárólag katonai létesítményeket vesz célba, amelyek kapcsolatba hozhatók Kadhafi hadműveleteivel a líbiai nép ellen. A líbiai ellenzék szóvivője azonban kételyeket fogalmazott meg a bejelentés hitelességével kapcsolatosan. Mint mondta a CNN hírtelevíziónak: sosem hallottak Kadhafi Szeif el-Arab nevű fiáról, amíg ki nem tört a lázadás Líbiában. Az MTI által is idézett Abdel Hafiz Goga szerint mindezt kitalálta a Kadhafi-rezsim, hogy rokonszenvet vívjon ki magának.
Az orosz külügyminisztérium komolyan kételkedik a nemzetközi katonai szövetség állításaiban, hogy a NATO-légicsapásoknak nem célpontja Kadhafi és családja. Tegnap kiadott közleményében Moszkva aránytalannak minősítette az erő alkalmazását, ami „pusztító következményekkel és ártatlan emberek halálával jár”. Álláspontja szerint a szövetségesek átlépték a Biztonsági Tanács Líbiáról szóló, 1973-as számú határozatát, amelyben semmilyen módon nem esik szó a líbiai vezetés leváltásáról. Hasonló véleményt fogalmazott meg tegnap Hugo Chávez venezuelai elnök is. „A NATO nem konkrét embereket vesz célba Líbiában” – jelentette ki tegnap David Cameron brit kormányfő, aki nem volt hajlandó kommentálni a líbiai vezető egyik fia és három unokája halálát okozó támadás hírét. A légicsapást követően a brit külügy olyan információkat kapott, és erősített meg, amelyek szerint a Tripoliban lévő brit rezidenciát lerombolták, és más külföldi rezidenciákat is megtámadtak. A brit Reuters hírügynökség egy szemtanúra hivatkozva az olasz követség épületéből szivárgó füstről számolt be. Az ENSZ ettől függetlenül bejelentette, mivel félő, hogy munkatársaikat támadások érik, kivonják embereiket a líbiai fővárosból.

Lépre csalták a prostituálthoz érkező férfit, súlyos büntetésre számíthatnak