Csak vergődik az építőipar
Februárhoz képest három, az előző év harmadik hónapjához képest pedig 10,9 százalékkal esett vissza az építőipar termelése idén márciusban – áll a Központi Statisztikai Hivatal jelentésében. A csökkenő tendencia 2009 júliusától tart, azóta egyetlen hónapban sem haladta meg az iparág teljesítménye a megelőző évi adatot. De az első negyedév teljesítménye is lehangoló, hiszen hét százalékkal alacsonyabb a tavalyi év első három hónapjánál. A márciusban kötött új szerződések száma 27,7 százalékkal marad el a tavalyi harmadik hónap adatától, az élő szerződések pedig 32,4 százalékos esést mutatnak. (MTI)
A dolgozók és az állam kezében a Herendi
Tartós állami tulajdonba került a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. részvényeinek negyede, miután tegnap az Országgyűlés 331 támogató szavazattal módosította az állami vagyonról szóló törvényt.
A Horváth Zsolt fideszes honatya és Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes által jegyzett javaslatra azért volt szükség, mert az előző kormány kivette a világszerte ismert hungarikum kisebbségi tulajdonrészét a tartós állami vagyonból. Miután azonban a Bajnai-kabinet elkövetett egy szakmai hibát, nem sikerült egy regionális holding tulajdonába juttatni a részvénycsomagot. Így jelenleg az állam mellett a dolgozók 75 százalékos tulajdonosai a cégnek. (MTI)
Nem létező biztosítást kínáltak
Nem létező Allianz betéti terméket értékesített a biztosítótársaság egy korábbi munkatársa – közölte az Allianz Hungária Zrt. az MTI-vel. A társaság azonnal feljelentést tett a rendőrségen, és értesítette az esetről a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletét. A vállalat felhívta azokat, akiknek az Allianz honlapján nem fellelhető, kiugróan magas hozamot ígérő befektetést ajánlottak, s így káruk keletkezett, hogy tegyenek feljelentést a rendőrségen. A bejelentéseket a társaság ügyfélszolgálatán és
e-mailben is fogadja. (MTI)
Az uniós pénzek felére szerződtünk
Hazánk a középmezőnyben áll a kelet-közép-európai országok rangsorában az uniós pénzek felhasználása tekintetében – hangzott le a KPMG hétfői sajtótájékoztatóján. A 2007–2013 közötti uniós ciklusban rendelkezésre álló forrásoknak 51 százalékára kötöttünk már szerződést, s a pénzek 16 százalékát fizettük ki. A régióátlag ötvenhárom százalékos forráslekötés és tizenhét százalékos kifizetés. Az élen Lettország áll, ahol a források hetvenhat százalékára szerződtek már, a sor végén pedig Románia és Bulgária. (MTI)
Így fogadta Emmanuel Macront Orbán Viktor - videó