Martonyi-felszólalás az Európa Tanácsban
Isztambul. Az Európa Tanácsnak (ET) fontos szerepe van a leszakadó társadalmi rétegek integrációjának elősegítésében és a dél-mediterrán államok demokratikus átalakulási folyamatában – mondta Martonyi János az ET külügyminiszteri értekezletén Isztambulban. A magyar diplomácia vezetője hangsúlyozta: az Európai Unió magyar elnökségének törekvései – különösen az európai romastratégia – is jól mutatják, hogy a társadalmi kirekesztés veszélyére hatékony választ szükséges adni. Martonyi ma Pozsonyba utazik. (MN)
Kihallgathatók Bin Laden özvegyei
Washington. Pakisztán engedélyezi az amerikai hatóságoknak, hogy kihallgassák Oszama bin Laden özvegyeit – közölte Rehman Malik pakisztáni belügyminiszter a CNN hírtelevízióval. Iszlámábád ragaszkodik ahhoz, hogy a kihallgatáshoz hozzájáruljanak azok az országok is, ahonnan az özvegyek származnak, így Jemen és Szaúd-Arábia. (MTI)
Íróeszközöket gyűjtenek Klausnak
Prága. Több száz tollat és ceruzát kapott már eddig Václav Klaus a Tollat az elnök úrnak! elnevezésű, a Facebook közösségi portálon megszervezett akció részében, amelybe eddig 13,5 ezer ember kapcsolódott be. A gyűjtést azt követően szervezték meg, miután az interneten rendkívüli népszerűséget szerzett az a felvétel, amelynek tanúsága szerint Klaus április elején vendéglátója megkérdezése nélkül vágott zsebre egy töltőtollat dél-amerikai körútja utolsó állomásán, Santiago de Chilében. (MTI)
Moszkva várja a palesztinokat
Rámalláh. A palesztin elnök közölte, hogy Oroszország kész konferenciát szervezni Moszkvában minden palesztin frakció részvételével, amit az orosz vezetés ajánlott fel. Mahmúd Abbász hozzátette: jó ötletnek találták a javaslatot, de még gondolkodni akarnak rajta, nehogy félreértse Egyiptom
a helyzetet. (MTI)
Hágai számonkérés
Belgrád. Szerbia többet tehetne a hágai körözöttek kézre kerítése érdekében – jelentette ki kétnapos belgrádi tárgyalásainak befejeztével Serge Brammertz hágai főügyész, aki kedden a nyomozás vezetőivel és az igazságügyi szervek képviselőivel, tegnap pedig a politikai vezetőkkel, köztük Borisz Tadics államfővel tanácskozott, elsősorban Ratko Mladics és Goran Hadzsics letartóztatásáról. A Biztonsági Tanácsnak készített júniusi jelentése – mint hangoztatta – a tényszerű elemzést tartalmazza, hogy mit tett Szerbia, Brüsszel dolga politikai döntést hozni az uniós csatlakozásról. (S. I.)

TEK-akció a belvárosban – videón mutatjuk a kitoloncolt ukrán kém elfogását