Továbbra sem tisztázódtak annak a telefonhívásnak a körülményei tegnap a Fővárosi Bíróságon, amelynek kezdeményezője Kun Tamás, a két évvel ezelőtti csepeli kettős gyilkosság feltételezett elkövetője volt. A férfi a bűncselekmény után percekkel értesítette az eddig nem azonosított fogadó felet azzal, hogy: „Górékám, górékám, meglőttek!” Németh Nándor büntetőtanácsa tegnap ismét meghallgatta azt a tanút, aki Császár Mihály egykori kerületi rendőrkapitány régi barátjaként jellemezte magát, és többször módosított vallomása szerint ő fogadta a rejtélyes hívást, de állítása szerint nem tudta, hogy az kitől jött, holott a készülék telefonkönyvében Kun „Boltos Tomiként” szerepelt.
A bíróság a bizonyításban már többször feltette a kérdést az egykori főrendőrnek, hogy milyen viszonyban volt az elsőrendű vádlottal. Erre az ügyben tanúként nyilatkozó Császár eleinte azt válaszolta, hogy alig ismerte Kunt, holott a terhelt valószínűleg az ő javaslatára került a csepeli iskolába biztonsági őrnek. A másodrendű vádlott, az egykori MSZP-s politikus, Deme Gábor védője, Ruttner György a tegnapi tárgyaláson szóra bírta a többnyire hallgatag Kunt, s megkérdezte tőle, van-e ellene más ügyben büntetőeljárás, erre a vádlott igennel válaszolt. Arra a felvetésre, hogy abban az eljárásban van-e szerepe Császár Mihálynak, a férfi szintén igennel felelt. Az ügyvéd egy beadvánnyal fordult a bírósághoz, a nem részletezett irat a két férfi kapcsolatát igazolhatja.
A Magyar Nemzet birtokába került dokumentum tanúsága szerint tíz éve egy idős asszony feljelentést tett saját fia és annak barátja ellen, mert azok rendszeresen bántalmazták a nőt. Az ügyből büntetőeljárás lett, de a két férfi később is zaklatta az asszonyt. Ő erre lakhelyén, Martonvásáron a helyi rendőrőrs akkori parancsnokához, Császár Mihályhoz fordult tanácsért. A tiszt erre egy ismerősét, Kun Tamást ajánlotta a sértettnek azzal, hogy Kun majd úgy elrendezi a zaklatókat, hogy azok azt is elfelejtik, hogy valaha Martonvásáron laktak. Kun Tamás fel is kereste az aszszonyt, az Országos Közbiztonsági és Vagyonvédelmi Egyesületnek a köztársaság címerével ellátott csoportvezetői igazolványát mutatta fel, majd közölte, százezer forintért elintézi, vagy elintézteti a két garázdát. A sértett megijedt a hallottaktól, majd azt hivatalosan közölte több rendőrkapitánysággal, bírósággal, ügyészséggel, de ügye valahogy mindig visszakerült Martonvásárba, s még mindig tart. Az aszszony akkor jelentkezett újra az ügyészségen, amikor a híradásokból értesült Császár Mihály azon nyilatkozatáról, hogy nem, vagy csak felületesen ismerte Kun Tamást.
Az említett, tegnap újra meghallgatott tanú egyre súlyosabb ellentmondásokba keveredett a titokzatos telefonhívásról a bíróság előtt, nem tudta megmondani, hogy a készülék pontosan kié volt, és miért ment – állítása szerint – Császár után, és miért várt rá órákig, míg az a kettős gyilkosság helyszínén intézkedett. A bíróság szembesítette a két tanút, de az eredménytelen lett. A férfinak a tárgyaláson hangoztatott, többször módosított állításai a nyomozati vallomásának is ellentmondanak.
A bíróság tegnap meghallgatta Podolák György egykori MSZP-s honatyát is, aki elmondta, hogy Deme Gábor nála is járt a gyilkosság napján, de zavartnak tűnt, és ő elküldte, hogy gondolja át dolgait. Deme viszont tegnap állította, hogy beszámolt Podoláknak a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában elkövetett sikkasztásokról, a két férfit szembesítették, de ez is eredménytelen lett.
Egy erőszakos bűnöző bosszúból ölte meg az RTL Klub volt vezetőjét