A Fidesz felfüggesztené az emberre veszélyes atomtemető – beruházást

A Bátaapátiban létesülő atomtemető-beruházás felfüggesztését szorgalmazza Illés Zoltán, a Fidesz környezetpolitikusa, mert szerinte a vájatok fúrása során előre nem látott, természetet és az emberi egészséget veszélyeztető vízbefolyásokkal szembesültek a kivitelezők. A környezetvédelmi miniszter kivizsgáltatja az ügyet.

MNO
2008. 01. 30. 10:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Erről a szakpolitikus szerdán, budapesti sajtótájékoztatóján beszélt, hivatkozva az Orosz Föderáció Nukleáris Központjának jelentésére, amelyet a Paksi Atomerőmű meghívására tavaly nyáron a helyszínre érkező Szergej Uruszov projektmenedzser készített.

Illés Zoltán hangoztatta: a jelentésben kifogásolt körülmények, a vízbetörésekről készített fotók alapján az állapítható meg, hogy a helyszín alkalmatlan a kis- és közepes aktivitású sugárzó hulladékok hosszú távú tárolására. A politikus az ügyben Fodor Gábor környezetvédelmi és vízügyi miniszterhez fordul, továbbá a Nemzetközi Atomenergia Ügynökségtől is kéri az ügy kivizsgálását.

Fodor soron kívül vizsgáltat

Fodor Gábor soron kívüli helyszíni szemlére és hatósági ellenőrzésre utasította a székesfehérvári zöldhatóságot, hogy megvizsgálja, a bátaapáti atomhulladék lerakó kivitelezése során történt-e olyan változás, amely környezeti kockázatot okozhat.

Az Országos Atomenergia Hivatal tulajdonában álló Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kht. – az építtető – egyébként köteles minden menet közben beállt változást jelenteni a zöldhatóságnak, ilyen bejelentés eddig nem érkezett. A zöldhatóság most felelős nyilatkozattételre szólítja fel az engedély birtokosát arról, hogy bekövetkezett-e lényeges változás az engedélyezéskori körülményekhez képest.

Amennyiben az indokolt, a felügyelőség megteszi a szükséges lépéseket. Az eredeti engedélyezési eljárást megelőzően egyébként környezeti hatástanulmány készült, és a létesítményhez a geológiai szolgálat és a bányakapitányság is szakhatósági hozzájárulását adta – áll a környezetvédelmi minisztérium közleményében.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.