Hunvald: Ne próbáljanak meg engem etikára tanítani!

Hunvald György és Gy. Németh Erzsébet a decemberi kiszavazásuk miatti pénzbüntetést tudomásul veszik, az etikai jellegű elmarasztalással azonban nem értenek egyet. A fővárosi szocialista politikusok kedden annak kapcsán nyilatkoztak, hogy előző nap a frakció többségi határozattal féltucatnyi képviselőt marasztalt el. • Mellészavazásért büntetett a fővárosi MSZP-frakció

MNO
2008. 01. 29. 16:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hunvald György elmondta, hogy nem követett el olyasmit, ami miatt etikai elmarasztalása indokolt lenne. Semmilyen agitációt, biztatást nem folytatott ugyanis a frakcióban, nem ösztönzött arra másokat, hogy az ő álláspontját vegyék át. „Nem igaz és hamis” tehát az, amit etikai vétségként kívánnak feltüntetni – jegyezte meg. A VII. kerület polgármestereként és a helyi MSZP elnökeként több ciklus óta tevékenykedő Hunvald György leszögezte: „sok mindenkitől elfogadok kritikát, de vannak olyanok, akik nem is olyan régen még a politikai ellenfeleink között ültek, vagy az ő bizalmukból tevékenykedtek különböző bizottságokban”. Ők „ne próbáljanak meg engem etikára tanítani” – tette hozzá. A politikus nem kívánta megnevezni az érintett személyeket. Megjegyezte azt is, hogy az 1950-es éveket idézőnek tartja ezt a frakciódöntést. Ezt erősítette benne egyik politikustársának az a felvetése is, hogy a jövőben minden fővárosi közgyűlési döntésnél kötelező igen legyen a frakcióálláspont.

Gy. Németh Erzsébet sem érti a frakció döntését. Elmondta, meglepő és furcsa dolognak tartja, hogy megválasztott képviselőket „némaságra” akarnak kárhoztatni, eltiltanák őket attól, hogy szakmai álláspontjukat elmondják a közgyűlésben. A politikus közölte, hogy a közgyűlési, bizottsági munka az a terep, ahol a képviselőnek az a dolga, hogy kifejtse szakmai véleményét. Hozzátette, hogy sem ő, sem a másik elmarasztalt frakciótársa nem a kereskedelmi médiákat „végigturnézva” fejtette ki véleményét, hanem a közgyűlésben tették ezt. Gy. Németh Erzsébet megjegyezte: a frakció többségi álláspontjával ellentétesen ő nem tekinti „agitációnak, mozgósításnak” azt, ha valaki szakmai álláspontját elmondja a közgyűlésben. Leszögezte, hogy a jövőben is képviselői esküjének megfelelően jár el.

A fővárosi MSZP-frakció hétfőn este a frakcióvezető javaslatára elmarasztalta azokat, akik a közgyűlés decemberi ülésén a korábban meghatározottól eltérően szavaztak. Három színház igazgatói posztjára emiatt, a városvezetés álláspontjával ellentétesen, nem írtak ki pályázatot, hanem a kulturális bizottság által korábban eldöntött kinevezéseket erősítették meg.

Burány Sándor, az MSZP budapesti elnöke és Steiner Pál frakcióvezető ennek kapcsán az MTI-nek azt nyilatkozták, hogy a jövőben rendszeresen áttekintik a szavazási fegyelmet. Kisebb-nagyobb büntetésre számíthatnak azok, akik megszegik a szavazási előírásokat. A 17 év után először hozott frakcióelmarasztalás szerint az ajánlott szavazásoknál tévedésből másként voksolóknak a 113 ezer forintos képviselői alapdíj 3 százalékának megfelelő büntetést kell fizetniük. Ez érinti Horváth Csabát, Hagyó Miklóst, Steiner Pált, Devánszkiné Molnár Katalint, Somlyódy Csabát, Gajda Pétert, Germánné Vastag Györgyit és Mitus Zsuzsannát. A képviselői alapdíj 10 százalékát fizeti Hunvald György és Gy. Németh Erzsébet, akik a kötelező jellegű szavazástól tértek el.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.