Fertőző ruhák a buszokon: nem mosnak a mentőkre

Cégfelajánlásból idén 90 millió, jövőre szintén 90 millió forint értékben vásárolhat munkaruhát dolgozóinak az Országos Mentőszolgálat. Ebből a pénzből mintegy 2500-3000 dolgozónak tudnak új formaruhát biztosítani, a mosásra azonban nem telik. Az OMSZ-nél közben nyilatkozatstop van érvényben, ami az egészségügyi miniszter szerint nem sérti a dolgozók alkotmányos jogait.

MNO
2008. 09. 11. 17:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A ruhatisztítást konszenzusos megállapodás szabályozza: ez évi 6000 forintot jelent fejenként – mondta el a Hír TV-nek Göndöcs Zsigmond, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója.

Egy mentőalkalmazott ugyanakkor aggodalmát fejezte ki a fertőző ruhák szállítása miatt. „Fertőző betegekkel érintkezünk (…), autóbaleset, vér, hányadék, széklet (…), a buszon egy szatyorban hordjuk haza a fertőző ruhákat” – mondta el.

Mindeközben a szakszervezet szerint körülbelül 1 milliárd 200 millióval tartozik dolgozóinak az Országos Mentőszolgálat. Az összeget a minisztérium utólag állja, így azt nem az éves költségvetéséből kell kigazdálkodnia a szolgálatnak.

Székely a nyilatkozatstopról

Székely Tamás egészségügyi miniszter szerint a titoktartási nyilatkozat nem sérti a mentők szabad véleménynyilvánításhoz való alkotmányos jogát. Az Országos Mentőszolgálatnál azután rendeltek el nyilatkozatstopot, hogy néhány tiszt a sajtóban nyíltan beszélt a mentőszolgálatnál uralkodó kaotikus állapotokról. A zűrzavart alátámasztó felvételeket egy hónappal ezelőtt mutatta be a Hír Televízió. A tévének nyilatkozó mentőtiszt már ekkor is féltette állását, pedig még azelőtt beszélt a mentőszolgálatnál uralkodó áldatlan állapotokról, hogy titoktartási nyilatkozatot írattak alá vele felettesei. Az intézkedés a miniszter szerint nem sérti a szólásszabadságot.

A nyilatkozatstopot nem sokkal azután vezette be a vezetőség, hogy a Magyar Nemzet olyan hangfelvételekről számolt be, amelyek bizonyítják a megreformált mentésirányításban kialakult káoszt. A diszpécserek beszélgetései szerint a túlbonyolított belső kommunikáció komoly késéseket eredményez – volt, hogy tíz perccel hosszabbította meg a riasztási időt.

(hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.