Tarlós István főpolgármester, a pénzügyi helyettese, Bagdy Gábor, Németh Zoltán, a Fidesz–KDNP fővárosi frakcióvezetője, valamint Pokorni Zoltán és Németh Szilárd képviselők helyszínen kiosztott javaslatukkal szigorították volna a közterületek használatának rendjét. Az indítvány szerint nem kapott volna közterület-használati hozzájárulást a környezetre káros hatású, a közbiztonságot vagy az egészséget veszélyeztető tevékenység, valamint „megbotránkozást keltő vagy obszcén felvonulás”.
A vitában Molnár Gyula, az MSZP képviselője a melegfelvonulás betiltásával azonosította a terveket, s bírálta, hogy a javaslatból nem derül ki, mi kelt megbotránkozást. Álláspontja szerint az előterjesztés nem demokratikus, mert azt tartalmazza, hogy ami nem tetszik, az ne is mutathassa meg magát. Jelezte, hogy pártja nem támogatja az ötletet.
Hanzély Ákos, az LMP képviselője szerint a rendelettervezet szubjektív és jogbizonytalanságot szülne. Azt mondta, előzetesen senki nem kér „obszcén felvonulásra” engedélyt, e jelleget legfeljebb utólag lehet megállapítani. Losonczy Pál, a Jobbik fővárosi frakcióvezetője támogatásáról biztosította az előterjesztőket, azt mondta, „férfiak rózsaszín tangabugyiban kimerítik az obszcenitást”. Az ellenzéki politikus megjegyezte: nem szeretné, ha Budapest a homoszexualitás központja lenne.
A főpolgármester a vitában a rend megteremtése mellett állt ki. Jelezte: ha a szocialisták nem támogatják a javaslatot, akkor védik a megbotránkoztatást keltő tevékenységeket, emellett pedig önkényesen és rosszindulatúan értelmezgetnek. Az előterjesztők végül elnapolták a javaslat tárgyalását, ám jelezték, hogy a későbbiekben azt visszaviszik a közgyűlés elé, s abban rögzítik, hogy az MSZP pártolja az obszcenitást.
A közgyűlés elfogadta a fővárosi fenntartású egészségügyi intézmények állami kézbe adásáról szóló megállapodástervezetet is. A javaslatot előző ülésén is tárgyalta a testület, de Tarlós István főpolgármester célszerűnek tartotta az átadás-átvételben érintett ingatlanok jegyzékének ellenőrzését.
A képviselők döntése alapján díszpolgár lett Balázs György okleveles mérnök, professor emeritus, a műszaki tudomány doktora, Bara Margit Kossuth-díjas színművész, Bertalan Tivadar festő, grafikus, díszlettervező, Bolberitz Pál Széchenyi-díjas római katolikus pap, filozófus, egyetemi tanár, Frenreisz Károly rockzenész, zeneszerző, az LGT alapító tagja, Göröcs János válogatott labdarúgó, edző, Jókai Anna Kossuth-díjas író, költő, Koltai Lajos Kossuth- és Balázs Béla-díjas operatőr, Kubik Anna Kossuth-díjas színművész, Mága Zoltán hegedűművész, Máthé Erzsi, a nemzet színésze, Pitti Katalin Liszt Ferenc-díjas operaénekes, Ránky Mátyásné Németh Angéla olimpiai bajnok gerelyhajító, Sótonyi Péter, a Semmelweis Egyetem Igazságügyi és Biztosítás-orvostani Intézetének volt igazgatója, egyetemi tanár, Zsíros Tibor mesteredző, az 1955-ös kosárlabda aranycsapat tagja, valamint posztumusz Teller Ede atomfizikus.