A volt külügyminiszter a Hír TV Célpont című műsorában beszélt erről. Elmondta, hisz „ebben az értékrendben”, ezért szívesen visszatérne a párt vezetésébe.
A szocialista politikus nem hiszi, hogy el kellene indulnia a pártelnökségért, de „jelentős támogatottsággal” a háta mögött, ha úgy érezné, hogy ez lenne „a legjobb megoldás”, akkor kora ellenére elvállalná. „Azt mondom, hogy tudnám jól csinálni” – tette hozzá a júliusban 75 éves Kovács László.
A volt külügyminiszter – aki az Európai Bizottság adó- és vámügyi biztosa is volt – egyébként a jelenlegi MSZP-s európai parlamenti képviselő-jelölteknél jobb és tapasztaltabb politikusnak tartja magát, ezért sérelmezi, hogy nem került fel a párt EP-listájára.
Ezt még pénteken mondta, a Hír TV Magyarország élőben című műsorában. Hangsúlyozta: a mostani, fontos pozíciókat betöltő szocialista politikusokkal ellentétben, ő minden jelentős szereplőt ismer Brüsszelben. „Miért lennék nem sértett, végül is hat évig a párt elnöke voltam, alapítótagként kezdtem, kétszer voltam külügyminiszter, nem sikertelen, öt évig európai biztos, hát van annyi a múltamban, hogy mondjuk akár az elnökségbe is újra bekerülhettem volna, vagy az országos listára felkerüljek” – fogalmazott a műsorban.
Egyre több szocialista politikus áll ki a nyilvánosság elé azzal, hogy Mesterházy Attilát terheli a felelősség a csúfos választási kudarcért. Szekeres Imre lemondott, Braun Róbert bizalmi szavazást kért önmaga ellen, Lendvai Ildikó pedig a teljes párt újjáépítéséről beszélt. Az MSZP elnöke ennek ellenére továbbra is kapaszkodik a székébe. Olvassa el a Magyar Nemzet összeállítását.
Juhász Ferenc és Szekeres Imre után az MSZP volt elnöke, Hiller István is a párt megújulását sürgeti.
Hiller István – aki szintén volt már az MSZP elnöke – az összefogást okolta az április 6-i rossz választási eredményért. Szerinte a kormányzásra való alkalmatlanságukat mutatta, hogy 10 hónapig nem tudtak megegyezni az együttműködésről, és folyamatosan csak tárgyaltak „önmagukkal”.
Bár Mesterházy Attilát és Bajnai Gordont is jó miniszterelnöknek tartaná, ő maga is szívesen visszatérne a vereség után újraszerveződő MSZP vezetésébe.
Hiller – aki egyébként Kovács László utódja volt az MSZP elnöki székében – a Célpontnak elárulta, hogy vállalna párttisztséget, de arra a kérdésre, mely szerint milyen pozícióban gondolkodik, kitérő választ adott: „Hát, ezt nem Önnek fogom elmondani.” A politikus hozzátette: nem hiszi, hogy Gyurcsány Ferenccel miniszterelnökként számolni kell Magyarországon az elkövetkező évtizedben. Arra viszont számítani kell, hogy ő is vezetni akarja majd a baloldali ellenzéki erőket.
A volt oktatási miniszter egyetértett azzal a felvetéssel, hogy aki majd az MSZP elnöke lesz, az szembe fogja találni magát Gyurcsánnyal. Hiller szerint „ez egy konkurenciaharc lesz a baloldalon”. „Aki időben nem beszél erről, az vagy nem látja a valóságot, vagy meg akarja téveszteni a választókat” – tette hozzá.
Az MSZP egykori ügyvezető alelnöke, Csintalan Sándor pedig azt sejti, hogy Gyurcsány Ferenc egyenesen a Jókai utcai székházba akar visszatérni. „Ferenc nem fogja hagyni. Tehát ő vissza akarja szerezni a szocialista pártot” – fogalmazott. Csintalan Sándor a jelenlegi szocialista pártban nem lát se vezetésre, se miniszterelnökségre alkalmas politikusokat.
Súlyosan bírálta párttársait Facebook-oldalán Juhász Ferenc. A Gyurcsány-kormány honvédelmi minisztere szerint súlyosan veszélyezteti az MSZP főpolgármester-választási esélyeit az, hogy Horváth Csaba visszalépett a jelöltségtől, Molnár Zsolt budapesti elnök pedig egyenesen felajánlotta az LMP-nek, hogy a szocialisták beállnak a zöldpárt jelöltje mögé.
Burány változtatna a vesztes szoci csapaton
Nem várna az önkormányzati választások utánig a választási vereség elemzésével Burány Sándor. A szocialista politikus – aki bírálta Mesterházy Attilát, amiért nem gratulált a Fidesznek a választási győzelemhez – a Népszavának arról beszélt: a vesztes csapaton változtatni kell, és az európai parlamenti választások után le kell vonni április 6-a tanulságait.