Kovács László átvenné az MSZP vezetését

A szocialista párt korábbi elnöke nem zárta ki, hogy újra ringbe száll a posztért a tisztújító kongresszuson.

KG
2014. 04. 27. 12:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A volt külügyminiszter a Hír TV Célpont című műsorában beszélt erről. Elmondta, hisz „ebben az értékrendben”, ezért szívesen visszatérne a párt vezetésébe.

A szocialista politikus nem hiszi, hogy el kellene indulnia a pártelnökségért, de „jelentős támogatottsággal” a háta mögött, ha úgy érezné, hogy ez lenne „a legjobb megoldás”, akkor kora ellenére elvállalná. „Azt mondom, hogy tudnám jól csinálni” – tette hozzá a júliusban 75 éves Kovács László.

A volt külügyminiszter – aki az Európai Bizottság adó- és vámügyi biztosa is volt – egyébként a jelenlegi MSZP-s európai parlamenti képviselő-jelölteknél jobb és tapasztaltabb politikusnak tartja magát, ezért sérelmezi, hogy nem került fel a párt EP-listájára.

Ezt még pénteken mondta, a Hír TV Magyarország élőben című műsorában. Hangsúlyozta: a mostani, fontos pozíciókat betöltő szocialista politikusokkal ellentétben, ő minden jelentős szereplőt ismer Brüsszelben. „Miért lennék nem sértett, végül is hat évig a párt elnöke voltam, alapítótagként kezdtem, kétszer voltam külügyminiszter, nem sikertelen, öt évig európai biztos, hát van annyi a múltamban, hogy mondjuk akár az elnökségbe is újra bekerülhettem volna, vagy az országos listára felkerüljek” – fogalmazott a műsorban.

Egyre több szocialista politikus áll ki a nyilvánosság elé azzal, hogy Mesterházy Attilát terheli a felelősség a csúfos választási kudarcért. Szekeres Imre lemondott, Braun Róbert bizalmi szavazást kért önmaga ellen, Lendvai Ildikó pedig a teljes párt újjáépítéséről beszélt. Az MSZP elnöke ennek ellenére továbbra is kapaszkodik a székébe. Olvassa el a Magyar Nemzet összeállítását.

 

Juhász Ferenc és Szekeres Imre után az MSZP volt elnöke, Hiller István is a párt megújulását sürgeti.

Hiller István – aki szintén volt már az MSZP elnöke – az összefogást okolta az április 6-i rossz választási eredményért. Szerinte a kormányzásra való alkalmatlanságukat mutatta, hogy 10 hónapig nem tudtak megegyezni az együttműködésről, és folyamatosan csak tárgyaltak „önmagukkal”.

Bár Mesterházy Attilát és Bajnai Gordont is jó miniszterelnöknek tartaná, ő maga is szívesen visszatérne a vereség után újraszerveződő MSZP vezetésébe.

Hiller – aki egyébként Kovács László utódja volt az MSZP elnöki székében – a Célpontnak elárulta, hogy vállalna párttisztséget, de arra a kérdésre, mely szerint milyen pozícióban gondolkodik, kitérő választ adott: „Hát, ezt nem Önnek fogom elmondani.” A politikus hozzátette: nem hiszi, hogy Gyurcsány Ferenccel miniszterelnökként számolni kell Magyarországon az elkövetkező évtizedben. Arra viszont számítani kell, hogy ő is vezetni akarja majd a baloldali ellenzéki erőket.

A volt oktatási miniszter egyetértett azzal a felvetéssel, hogy aki majd az MSZP elnöke lesz, az szembe fogja találni magát Gyurcsánnyal. Hiller szerint „ez egy konkurenciaharc lesz a baloldalon”. „Aki időben nem beszél erről, az vagy nem látja a valóságot, vagy meg akarja téveszteni a választókat” – tette hozzá.

Az MSZP egykori ügyvezető alelnöke, Csintalan Sándor pedig azt sejti, hogy Gyurcsány Ferenc egyenesen a Jókai utcai székházba akar visszatérni. „Ferenc nem fogja hagyni. Tehát ő vissza akarja szerezni a szocialista pártot” – fogalmazott. Csintalan Sándor a jelenlegi szocialista pártban nem lát se vezetésre, se miniszterelnökségre alkalmas politikusokat.

Súlyosan bírálta párttársait Facebook-oldalán Juhász Ferenc. A Gyurcsány-kormány honvédelmi minisztere szerint súlyosan veszélyezteti az MSZP főpolgármester-választási esélyeit az, hogy Horváth Csaba visszalépett a jelöltségtől, Molnár Zsolt budapesti elnök pedig egyenesen felajánlotta az LMP-nek, hogy a szocialisták beállnak a zöldpárt jelöltje mögé.

 

Burány változtatna a vesztes szoci csapaton

 

Nem várna az önkormányzati választások utánig a választási vereség elemzésével Burány Sándor. A szocialista politikus – aki bírálta Mesterházy Attilát, amiért nem gratulált a Fidesznek a választási győzelemhez – a Népszavának arról beszélt: a vesztes csapaton változtatni kell, és az európai parlamenti választások után le kell vonni április 6-a tanulságait.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.