Valami véget ért a Telekommal

Fidesz-kongresszus. Ákos-botrány. Csillagok háborúja. Összegyűjtöttük a hét legfontosabb eseményeit.

2015. 12. 20. 5:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ákos szavaira válaszul szponzorációs szerződést bontott a Magyar Telekom az énekessel. A cég indoklásában azt írta, hogy nem összeegyeztethetők a zenész által mondottak a csoport hitvallásával és értékrendjével. Ákos egyébként úgy reagált a szerződésbontásra, hogy a cég logóját és a cégre jellemző magenta színt eltüntették az énekes Facebook-oldaláról.

Lázár János szokásos heti sajtótájékoztatóján még költői kérdést fogalmazott meg a szerződésbontással kapcsolatban, miszerint

„ha a kormánynak nem tetszene a Telekom véleménye valamilyen témában, akkor most azonnal felmondhatná a szerződéseket velük?”

Csütörtökön azonban megdöbbentőt lépett a kormány: arra utasította az összes minisztériumot és minisztériumi háttérintézményt, hogy mondják fel meglévő telekomos előfizetői szerződéseiket.

A Telekom megsértette az Alaptörvényt, amely világosan kimondja: Magyarországon szólás- és véleménynyilvánítási szabadság van, ezt Rogán Antal mondta pénteken a TV2 reggeli műsorában. A Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője azt közölte, hogy a kormány válaszul szimbolikus lépést tett, így kívánták minden magyar polgár nevében jelezni, hogy nem lehet bármit megtenni, egy ilyen intézkedést annak meghozatala előtt alaposan végig kell gondolni.

Az ellenzéki pártok ismét kiborultak: A Demokratikus Koalíció hatalommal való visszaélés bűncselekménye miatt büntetőfeljelentést tesz a kormányhatározatot aláíró miniszterelnök vagy miniszter ellen. Az Együtt szerint a Fidesz–KDNP a döntéssel elismerte, hogy egyetért Kovács Ákos nőkről alkotott nézeteivel, azokat kormányzati szintre kívánja emelni. A további reakciókról itt olvashat bővebben.

A hét elején újabb fordulat állt be a TV2 megvásárlásával kapcsolatos ügyben, a Heti Válasz megszellőztette, hogy az Eximbank november 27-én kötötte meg a kölcsönszerződést Andy Vajna cégével, a Magyar Broadcasting Co. Kft.-vel; ennek értelmében az Exim 21 millió euró, azaz 6,72 milliárd forint „versenyképességet javító belföldi befektetési hitelt” nyújt – deklaráltan a TV2 Média Csoport Kft. 100 százalékos üzletrészének tulajdonjoga megszerzésének finanszírozása céljából. Az Eximbank hitele önmagában nem elég Andy Vajna 18-19 milliárd forintos üzletének finanszírozására, a cégnyilvántartás szerint Vajna vállalkozásai hosszú évek óta az MKB-nál vezetik a számlájukat, a bank pedig 2014 szeptemberében állami tulajdonba került.

Hónapok óta várták a rajongók a Star Wars VII. részének premierjét. A Csillagok háborúja-sorozat legújabb epizódja,  Az ébredő Erő megőrizte a klasszikus receptet: a fény és a sötétség ismét összecsap, de ezúttal már új hősök képében. A sajtóvetítést követően született cikkünket az első benyomásokról itt olvashatja.

Az elővétel során összedőlő online jegyvásárlási rendszer ellenére dugig teltek a különböző plázák mozijainak termei december 18-án nulla óra egy perckor. Itt találja a Csillagok háborúja – Az ébredő Erő bemutatójának helyszíni riportját.

A filmipar megújításáért felelős kormánybiztos azonban nem csak a tévés piacon debütálhat tulajdonosként, hanem jövőre megszerezheti az egykori Roxy Rádió 96,4-es frekvenciáját. A médiatanács Andy Vajna Radio Plus Kft.-jét vette egyedül nyilvántartásba a frekvenciáért folyó versenyben, egyetlen versenytársát, az Autórádió Műsorszolgáltató Kft.-t formai okok miatt kizárták a pályázatból.

Két év, három évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte Biszku Béla volt pártállami vezetőt háborús bűntettek miatt elsőfokon csütörtökön a Fővárosi Törvényszék.

A bíróság a megismételt eljárásban mindazonáltal felmentette a vádlottat az 1956 decemberében a budapesti Nyugati téren, illetve a Salgótarjánban történt, összesen 49 halálos áldozatot követelő sortüzekkel összefüggésben az aljas indokból, több ember sérelmére felbujtóként elkövetett háborús bűntett vádja alól. A törvényszék szerint Biszku bűnössége ezekben az esetekben nem megállapítható.

A magyar női kézilabda-válogatott egygólos vereséget szenvedett Lengyelország legjobbjaitól a nyolcaddöntőben, így búcsúzott a dániai világbajnokságtól, és a helyosztókon született eredmények miatt úgy alakult, hogy az olimpiától is.

A vereség azonban nem maradt következmények nélkül. Kocsis Máté, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke lemondásra szólította fel Németh Andrást. A szövetségi kapitány a lengyelek elleni meccsen elköszönt a csapattól, a szerdai sajtótájékoztatón pedig megerősítette távozását.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.