„Kár, hogy a magyar nyelvet rajtunk kívül nem érti senki, nem érti senki, nem érti senki, nem is akarja megtanulni.”
Akkor jutott eszembe ez a Fonográf sláger, amikor kiderült, Budapesten rendezik meg az International Museum Construction Congress találkozót. Ezen a találkozón elhangzottak olyan mondatok, amelyek minden Budapestért dobogó szívet megmelengetnek. Csak egy gondolatot emelünk ki Patrick Gallaghertől, az IMCC vezető testületének tagjától: szerinte ami jelenleg Budapesten történik múzeumfejlesztési szempontból, az lenyűgözőbb, mint szinte bármi más, ami manapság Európában zajlik.
De milyen kár, hogy Gallagher úr a magyar nyelvet nem érti…, bár akkor sem biztos, hogy felfogná, miért ellensége ez a projekt a regnáló balliberális főpolgármesternek.
De milyen kár, hogy Karácsony meg az angol nyelvet sem érti, nem érti, és nem is akarja megtanulni, mert akkor a szolgálatiautó- és bicikli váltások szüneteiben lenne ideje némi információhoz jutni arról, hogy a Liget-projekt milyen léptékű és jelentőségű beruházás Budapest számára.
A nemzetközi szakemberek szerint is!
De milyen kár nekünk, mezei múzeumlátogatóknak, hogy Karácsonyt és a mögötte állókat a szakmai vélemények, úgy tűnik, a legkevésbé sem érdeklik.