Támadják a szuverenitásunkat

Kié a hatalom? – Szuverenitásharcok tegnap, ma és holnapután címmel tucatnyi szakember bevonásával kutatást indít az Alapjogokért Központ.

2019. 11. 02. 7:30
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kié a hatalom? – Szuverenitásharcok tegnap, ma és holnapután címmel tucatnyi szakember bevonásával kutatást indít az Alapjogokért Központ – jelentette be csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján Szánthó Miklós igazgató (képünkön). A központ vezetője szerint a következő időszak kulcskérdése az lesz, kinél van a főhatalom, kinek lesz meg az ereje, befolyása, hogy meghatározza az alapvető társadalomszervezési elveket, ez pedig az államiság, a szuverenitás témájához vezet el.

Az Alapjogokért Központ igazgatója a kutatásról elmondta: vizsgálni fogják, hogy a nemzetközi szervezetek hogyan próbálják meg kiszervezni a döntéshozatalt állami kézből, valamint a nemzetközi szervezetek állami szuverenitásra gyakorolt hatását. – Mindezek mellett fontos téma lesz, hogy az információtechnoló­giai cégeknél felhalmozott adatmennyiség miatt ezek a vállalatok bizonyos esetekben már többet tudnak az állampolgárokról, mint maga az állam, ez pedig felveti a kérdést, hogy valójában kié is a főhatalom – emelte ki az igazgató.

Molnár Balázs, a kutatás projektvezetője elmondta: három területet vizsgálnak meg, az aktuális nemzetközi törésvonalakat, a technológiai cégek terjeszkedésének hatását és az erre adható válaszokat, valamint magát a szuverenitást, mivel 2010 óta a magyar kormányzati politika vezérfonala a függetlenség megőrzése, illetve egyes területeken – például az energetika – annak bővítése.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.