Nem mindennapi képek érkeztek Lengyelországból, az északnyugat-lengyelországi Baniewicéből, ahol Johanniter fajta jégszőlő szürete folyik épp a Turnau család szőlészetében – írja az Origo.
A jégszőlő fürtjei fólia alatt érlelve várták ki a szüretet, hogy aztán különleges desszertbor készülhessen belőlük.
Lengyelország borpiaca az utóbbi évek egyik legígéretesebbjévé vált üzleti értelemben.
Az előrejelzések szerint, a piac 2021-ben 1,6 milliárd dollárosra, azaz közel 500 milliárd forintosra nő.
A bortermelés egészen a 12. századik nyúlik vissza a történelmi Lengyelország idejébe. A lengyel borok közül az egyik specialitás a jégbor, annak ellenére, hogy célzott előállítással csak nemrégiben kezdtek foglalkozni az országban. A tőkéken megfagyott szőlőből készül, erősen savas, de nagy fokban édes, köszönhetően az alacsony hőmérsékletnek, írja a Magyar Mezőgazdaság.
Az eredeti cikket IDE kattintva olvashatják!
A Badacsony télen is várja a túrázni vágyókat
A téli Badacsony régió mintha egy elvarázsolt birodalom lenne, a végtelen csend, a pőre fák és a hó birodalma. A nyár életteli vibrálása és az ősz aranyló, tüzes színei után az ezüstös fehér dominál, és a derűs téli napokon mintha az egész környék ragyogna a napfényben.
A koronavírus okozta korlátozások idején is nagyon fontos az egészséges életmód és a mozgás. Így ajánljuk vegyenek elő egy meleg kabátot, sapkát, öltözzenek rétegesen, és induljanak ki a szabadba. Járják körbe és fedezzék fel a Badacsony Régió tanösvényeit!
Badacsony –Tűzgyűrű tanösvény (korábban Geológiai és Botanikai Tanösvény)
A badacsonyi Tűzgyűrű tanösvény egy 4,6 km hosszú kört leírva a Szegedy Róza-ház feletti Rózsakő parkolóból indul. A tíz állomásból álló ösvényt végigjárva bepillantást nyerhetnek a vulkánok világába, illetve megismerhetik a Badacsony és a Balaton kialakulását. Közérthető formában tudhatjátok meg, hogy a Föld külső és belső erői miként alakították ki a mai képére a Badacsonyt, minek köszönhetjük a méltóságteljes bazaltorgonák, kőbástyák és kőzsákok születését. A túra során érdekes információkat találhatnak a legismertebb vulkánunkat felépítő kőzetek keletkezéséről, fajtáiról, felhasználásáról és a vulkanikus területeken elterjedt szőlőkultúráról.