Balneológiai együttműködés Csungkinggal

A város természeti adottságai is kiemelkedőek, és nemrégiben a termálvizek fővárosa címet nyerte el.

MNO
2013. 07. 08. 20:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint Csungking és környéke Kína negyedik legjelentősebb gazdasági központja, nemzetközi viszonylatban is kiterjedt közlekedési hálózattal, infrastruktúrával és háttériparral. Emellett a város természeti adottságai is kiemelkedőek, és nemrégiben a termálvizek fővárosa címet nyerte el. Horváth Viktória helyettes államtitkár és a város turisztikai hivatala alelnökének megbeszélése során kiemelt figyelmet kapott a Csungking és Magyarország közötti lehetséges balneológiai együttműködés. A termálvizekben gazdag városban a meleg vizes fürdőzés luxus-szabadidősprogramnak számít, gyógyászati szolgáltatások nem épültek rá. A kínaiak híresek gyógyászatukról, de a vizek egészséget megőrző és javító felhasználása még fejlesztésre vár – ismertette a tárca.

Népegészségügyi szempontból fontosnak látják a kínaiak, hogy megismerjék a gyógyvizes terápiákat, egészségügyi rendszerbe kapcsolásukat és a vízhez kapcsolódó rekreációs szolgáltatásokat. Magyarország termálvizes nagyhatalom, egészségturizmusa kiemelkedő, így a turizmusért felelős helyettes államtitkár tárgyalt a magyar tudáson alapuló együttműködések lehetőségeiről, közölte a minisztérium. A kínaiak számára luxussportnak számítanak a lovas sportok, hosszú távú együttműködés képzelhető el a lovassport fejlesztése és a lovas turizmus területén is. A közlemény szerint a szakemberek egyetértettek abban, hogy a legnagyobb horderejű lépés a kínai kiutazó turizmusba bekapcsolódásnál a légi összeköttetés létrehozása lenne, így Magyarország Európa kapuja lehetne Kína számára.

A magyar delegáció a turizmusért felelős helyettes államtitkár és Wintermantel Péter, a Külügyminisztérium helyettes államtitkárának vezetésével a kínai és közép- és kelet-európai országok önkormányzati vezetőinek találkozóján vett részt július 2–3-án. A magyar küldöttség tagjai között voltak Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, valamint Győr, Miskolc és Pécs város képviselői is. Az önkormányzatok találkozóján a gazdasági együttműködési és befektetési lehetőségről tárgyaltak. A részt vevő 16 uniós és nem uniós európai országból egyedül Magyarország van jelen külképviselettel a 33 milliós városban, és egyedül a magyar főkonzulátus ad ki vízumot hét schengeni országnak – áll az NGM közleményében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.