Özönvíz a Corvin sétányon

Az épületekben súlyos gépészeti problémák lehetnek. A főbérlő cáfol, per indul.

Buzna Viktor
2016. 08. 05. 9:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Alig írtuk alá a bérleti szerződést, máris jöttek a problémák – ezt már Karim Soliman, a sétányon nyílt Classic Rock Coffee üzemeltetője mondja lapunknak. Az egyiptomi üzletember tízmilliós kártérítésért perli a Futureal Ingatlan Irodát, miután egy csőtörés miatt kilenc napon át, naponta hetvenöt liter víz ömlött be az üzlethelyiségébe. A Corvin sétányon található kávézó októberben nyitott meg, az előkészületi munkák azonban másfél évig elhúzódtak. – A több mint egymillió forintos bérleti díjat persze mindig fizetni kellett – mondja Soliman, aki összesen 170 millió forintot költött az üzlet kialakítására.

– Úgy vélem, ha valaki ennyi pénzt befektet, több figyelmet érdemel – folytatja. Az épület hibái ugyanis gyorsan megjelentek, a panaszokat azonban az ingatlaniroda csak nehezen vagy egyáltalán nem kezelte. A hosszú távon kifizetődő együttműködés reményében az üzletember kerülte a konfliktusokat, ezért abból sem csinált botrányt, amikor egy sörfesztivál miatt a frissen nyitott kávézója elé mobil vécéket helyeztek el.

– Azért választottuk ezt a helyet, mert modern, minőségi környezetet kínáltak nekünk. Aztán pár hónappal a nyitás után sört és olcsó kolbászt árusító bódék lepték el a teret, a mobil vécéket pedig – hiába kértük, vigyék odébb – a bejárat előtt állították fel – folytatja az egyiptomi befektető, aki már bánja, hogy Magyarországra hozta a pénzét. A pohár végül akkor telt be Solimannál, mikor a júliusi csúcsszezon közepén elkezdett beázni a kávézó teteje, majd a gipszkarton födém és a teljes elektronikus vezetékrendszer beszakadt a teher alatt. – Azonnal írtam az ingatlanirodának, de csak napok után jöttek ki – mondja Soliman. Megmutatja a levelezést, amiből kiderül: a Futureal képviselője igyekezett az épület gondnokára és a biztosítóra hárítani a felelősséget. – Csakhogy én a bérleti díjat az ingatlanirodának fizetem – teszi hozzá. A kieső forgalom miatt most tízmillió forintot követel, a csőtörést ugyanis csak kilenc nap után szüntették meg, annak ellenére, hogy az üzletember a katasztrófavédelemnél is bejelentést tett, ahol jelezték, ilyen mértékű csőtörés esetén azonnal el kell zárni az épületben vízvezetéket.

Az ügyben megkerestük a Futureal csoportot is. Közölték: ők minden, a tulajdonukban lévő üzlethelyiségek bérlői részéről felmerült panaszt a szabályoknak megfelelően kivizsgálnak. Hozzátették: a felmerült problémák nem épületszerkezeti hibából következtek, megfelelő karbantartással megelőzhetőek, illetve kezelhetőek. A társasházak közös tulajdonában lévő gépészeti elemek karbantartása pedig a 2003. évi CXXXIII. törvény értelmében a társasház feladata és felelőssége.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.