Van-e atombombája Phenjannak?

Amerikai vélemények szerint Észak-Korea állítása, miszerint az ázsiai kommunista rezsim elegendő plutóniumot állított elő ahhoz, hogy atombombát állítson elő, komoly aggodalmakra adhat okot – jelenti a BBC.

2003. 07. 16. 7:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fehér Ház kijelentette, nem tudják megerősíteni, hogy valóban megalapozott-e ez az aggodalom, mindemellett folytatni kívánják az együttműködést Kínával, Japánnal és Dél-Koreával a phenjani atomprogram leállítása érdekében.

Észak-Korea egy New York-i diplomáciai eseményen bejelentette: elkészült 8000 fűtőanyagként használt elem feldolgozásával, melyekből plutóniumot nyertek nukleáris töltetű fegyverek készítése céljából.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.