Négy személyt meghalt, egy ötödik megsebesült szerdán abban a merényletben, amely egy amerikai diplomáciai konvoj autói ellen irányult Izraelben, a palesztinok lakta Gáza-övezetben – számolnak be palesztin biztonsági források.
Az AFP szerint mind a négy áldozat amerikai. Ezt USA-beli források is megerősítették. Az AFP úgy tudja: John Wolf, a palesztin-izraeli megállapodás, az úgynevezett road map betartását megfigyelő küldöttség vezetője nagy valószínűséggel az áldozatok között van. Ez az első olyan, palesztin területeken elkövetett merénylet, amelynek amerikaiak a célpontjai.
A négykerék-meghajtású Cherokee dzsip a robbanás következtében a tetejére fordult. Mint ezt az első televíziós tudósításokon is látni lehetett, a jármű teljesen szétroncsolódott, a benne utazóknak esélyük sem maradt a túlélésre. A robbanás az Erez felé tartó úton, egy megfigyelőpontnál következett be. A konvoj Gáza városából tartott Erez felé, amely a legfontosabb átkelőpont a palesztinok lakta övezet és Izrael között.
A merényletet határozottan elítélte Ahmed Korei palesztin miniszterelnök és a palesztin hatóságot képviselő Szaeb Erakat főtárgyaló, aki részvétét fejezte ki az áldozatok családjának.
A BBC és az AFP és úgy értesült, hogy a konvojban több amerikai hírszerző ügynök is utazott, az AFP Wolfot is így emlegeti. A BBC hozzáteszi: amerikai hivatalos források cáfolják, hogy egy magas rangú amerikai diplomata is áldozatul esett: álláspontjuk egyelőre az, hogy Wolf nem tartózkodik a régióban a merénylet idején.
A BBC részéről Simon Wilson jeruzsálemi tudósító megjegyzi: a térségben dolgozó diplomaták rendszerint fölfegyverzett járműveken, számos biztonsági ügynök kíséretében utaznak.
Rendkívüli merénylet a Gáza-övezetben
Először történt olyan támadás palesztinok lakta területeken, amelynek amerikaiak voltak az áldozatai. A küldöttség a palesztin-izraeli megállapodást ellenőrizte. Ellentmondó értesülések láttak napvilágot egy magas rangú hírszerző ügynök esetleges haláláról.
2003. 10. 15. 10:29
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!