Óriásgépen érkeznek haza a harci eszközök Afganisztánból

Repülőgéppel szállítják Magyarországra Afganisztánból a honvédség harci eszközeit.

WA
2012. 12. 08. 18:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megkezdte harci eszközei hazaszállítását Afganisztánból a honvédség. Péntek hajnalban nyolc darab könnyű, páncélozott szállító harcjárművet – BTR-t – vittek Magyarországra repülőgéppel – tudta meg az MTI különtudósítója Nyers József ezredestől, a nemzeti támogató elem parancsnokától Mazari-Sarifban.

Az ezredes a NATO-bázison elmondta: a harcjárműveket péntek hajnalban egy An–124-es Ruszlán típusú, orosz gyártmányú, óriás szállítógéppel vitték Magyarországra. A járművek az első olyan eszközök, amelyeket a tartományi újjáépítési csoport (PRT) kivonulása miatt szállítanak haza – fűzte hozzá. A parancsnok szerint egy ilyen, a Szovjetunióban tervezett, fegyverzettel ellátott, nyolckerekű harcjármű súlya 14 tonna, és összesen 9 katona szállítására alkalmas.

Készülnek haza a magyar katonák Afganisztánból

Elkezdődött a magyar tartományi újjáépítési csoport (PRT) kivonulása Afganisztánból; a fejlesztési projekteket lezárják, bizonyos eszközöket pedig hazaszállítanak – mondta Sipos Antal ezredes, az utolsó PRT parancsnoka szerdán Puli-Humriban, a csoport bázisán az MTI különtudósítójának.

Az ezredes szerint jelenleg már tart az előkészület a – várhatóan jövő tavaszi – levonulásra. Az eszközök közül csak azokat szállítják haza, amelyek nem okoznak túlzott anyagi terhet a honvédségnek, illetve a fegyvereket, harci járműveket is vissza kell vinni Magyarországra, mert ezek átadását második fél számára általában nemzetközi szabályok tiltják.

A magyar katonákat kedvelik a legjobban Afganisztánban

A magyar katonákat kedvelik leginkább az afgán civilek, és velük szeretnek a legjobban együtt dolgozni az Afgán Nemzeti Hadsereg (ANA) katonái is – jelentette ki Mohammad Salim Ahmadi, az ANA alezredese hétfőn. Benkő Tibor vezérkari főnök november 23-án úgy nyilatkozott, a nagy leterheltség ellenére is jól végzik a dolgukat a honvédség katonái Afganisztánban. A nemzetközi közösség és az afgán hatóságok is nagyra értékelik a magyar katonák teljesítményét – mondta korábban Hende Csaba honvédelmi miniszter.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.